Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Cloud Mining Neden İleriye Doğru?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bulut madenciliği, doğru donanım, yazılım satın almanıza, elektriğe, bakıma vb. para harcamanıza gerek kalmadan veri merkezi işleme kapasitesine erişmenizi ve cryptocoin elde etmenizi sağlar. Bulut madenciliğinin özü, kullanıcıların uzak veri merkezlerinin işlem gücünü satın almasına izin veriyor olmasıdır.

Tüm cryptocoin üretim süreci bulutta gerçekleştirilir, bu da bulut madenciliğini sürecin tüm teknik yönlerini anlamayan ve kendi yazılım veya donanımlarını çalıştırmak istemeyenler için çok yararlı hale getirir. Yaşadığınız yerde elektrik maliyetliyse – örneğin Almanya’da – o zaman, ABD gibi elektriğin daha ucuz olduğu bir ülkede madencilik sürecini dış kaynak olarak kullanabilirsiniz.

Bitcoin bulut madenciliği türleri:

Şu anda bulutta madencilik yapmanın üç yolu vardır:

1. Kiralık madencilik. Tedarikçi tarafından barındırılan bir madencilik makinesinin kirası.
2. Sanal Olarak Barındırılan Madencilik. Sanal bir özel sunucu oluşturma ve madencilik yazılımınızı yükleme.
3. Hash gücü kiralama. Özel bir fiziksel veya sanal ekipmana sahip olmadan belirli bir miktarda karma güç kiralama. (Bu, bulut madenciliğinin açık ara en popüler yöntemidir).

Bitcoin bulut madenciliğinin avantajları nelerdir?

– Makinelerin ürettiği fazla ısıyla uğraşmamak.
– Fanların sürekli vızıltılarından kaçınmak.
– Elektrik ödemek zorunda olmamak.
– Madencilik ekipmanlarınızı artık karlı olmadığında satmamak.
– Genellikle çok ısıtılan ekipmanla ilgili havalandırma sorunu yoktur.
– Donanımın tesliminde olası gecikmelerden kaçınmak.

Bitcoin bulut madenciliğinin dezavantajları nelerdir?

– Dolandırıcılık olasılığı,
– Bitcoin ile yapılan işlemler doğrulanamıyor
– Kendi Bitcoin karma sistemlerinizi oluşturmayı sevmiyorsanız, sıkıcı olabilir.
– Daha düşük kar – Bitcoin bulut madenciliği hizmetleri giderleri taşır.
– Bitcoin madencilik sözleşmeleri, Bitcoin fiyatı çok düşükse operasyonların veya ödemelerin durdurulmasına izin verebilir.
– Madencilik yazılımını değiştirememek.

Bulutta madencilik riski:

Bulut madenciliği dünyasında dolandırıcılık ve kötü yönetim riski yaygındır. Yatırımcılar ancak bu risklerden memnunlarsa yatırım yapmalılar – dedikleri gibi, “asla kaybetmeye istekli olduğunuz şeyden daha fazla yatırım yapmayın.” Sosyal ağları araştırın, eski müşterilerle konuşun ve yatırım yapmadan önce uygun gördüğünüz tüm soruları sorun.

Bulut madenciliği karlı mı?

Bu sorunun cevabı, yatırımların karlılığını etkileyen bazı faktörlere bağlıdır. Maliyet en belirgin faktördür. Servis ücreti elektrik, konaklama ve donanım masraflarını karşılar. Öte yandan, dolandırıcılık ve iflasların yaygınlığı nedeniyle şirketin itibarı ve güvenilirliği belirleyici bir faktördür.

Son olarak, karlılık hiçbir şirketin tahmin edemeyeceği veya kontrol edemeyeceği faktörlere bağlıdır: Bitcoin’in son üç yıldaki yüksek volatilitesini hatırlamaya devam edin. Bir madencilik sözleşmesi satın alırken, Bitcoin için sabit bir fiyat varsaymak daha iyidir, çünkü diğer alternatifiniz bitcoin satın almak ve fiyatın yükselmesini beklemektir. Bir diğer önemli faktör, saniyedeki işlem sayısına bağlı olan tüm ağın kapasitesidir. Son birkaç yılda güç katlanarak arttı. Büyümesi, Bitcoin’in değerine ve belirli uygulamalar için entegre devrelerin geliştirilmesindeki yeniliğe güvenmeye devam edecektir.