Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Dipte Olabilir – İşte 2022 için iki yükseliş katalizörü

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

Bir stratejist ve tüccar, 2022 daha yeni başladığından, kripto kralının yeniden dirilişini tetikleyebilecek iki büyük katalizöre işaret ederek şu anda Bitcoin’de yükselişte.

Kevin Svenson konuşmak Satış baskısı önemli ölçüde hafifleyeceğinden Bitcoin bir rallinin eşiğinde.

“Vergi indirimi bitti. Çin’deki zorunlu satış durumu da sona erdi. Satış baskısı on kat azalacak. Bitcoin fiyatı toparlanacak. “

Svenson’a göre, bu yıl para kaybeden piyasa katılımcıları, vergileri azaltmak için Bitcoin varlıklarını satıyorlar. Tüccar, “vergi tahsilatı”nın 31 Aralık’ta sona erdiğini ve bunun satış baskısını hafifletebileceğini de sözlerine ekledi.

Svenson, Çin’in madeni para satmaya zorlanması konusunda Anma Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nın Huobi kullanıcılarına BTC tedarik etmek. Eylül ayının sonlarında Huobi, aşağıdakiler gibi yerel yasalara ve düzenlemelere uymak için Çinli kullanıcıların hesaplarını 31 Aralık 2021’e kadar sileceğini duyurdu: Bitcoin dergisi bildirildi.

Svenson, Çinli kullanıcıların kriptoyu itibari paraya çeviren satış baskısının yakında ortadan kalkacağını iddia ediyor.

Bitcoin’in uzun vadeli görünümüne bakıldığında Svenson, BTC ticaretini büyük bir yükselen üçgende görüyor ve bu da oldukça yükselişli bir piyasa yapısına işaret ediyor.

“Bu tabloya bakarsanız, profesyonel bir yatırımcı olarak genellikle olumlu bir tablo görürsünüz. Yükselen yapı, üst kat, toplam talep arttı. Perakendeciler, altcoinlerin çoğu tutunurken fazla duygusallaşıyor. Dışarıdaki gürültü için endişelenme. “

Bitcoin

Kaynak: Kevin Svenson

Analist Benjamin Cowen, Bitcoin’in büyük olasılıkla dibe vurduğunu, ancak birçok tüccarın bunu hala daha aşağı yönlü bir fiyat hareketi olarak gördüğünü söylüyor.

Birinde Strateji toplantısı New, Cowen, Bitcoin’in ABD doları dışındaki varlıklarda değerlenmesinin bazen farklı bilgiler sağlayabileceğini söylüyor.

Analist, ABD doları cinsinden Bitcoin’e bakmak yerine, S&P 500 kullanarak borsadaki BTC’ye bakıyor. Cowen’e göre Bitcoin, S&P 500 ile birleştiğinde önemli bir destek seviyesine ulaştı.

“Ancak Bitcoin’e borsaya karşı bakarsanız, fiyat gerçekten Eylül ayında test edilen seviyeleri test ediyor. Bu yüzden bazı insanlar, ‘Tamam, seviyelere geri dönmeliyiz. Bu’ ve haklı olabilirsin. Büyük ihtimalle fiyat 40.000 dolar ve 42.000 dolara kadar inecek.

Genel olarak yatırım ile her şey olabilir. Tüm modeller yanlış olabilir. Bitcoin yarın 40.000 dolara veya 55.000 dolara kadar düşebilir. Bu analizle ilgili ilginç olan şey ise BTC’nin aslında Eylül ayında ulaştığı seviyeleri test ediyor olması. “

Bitcoin Dipte Olabilir İşte iki yükseliş katalizörü

Kaynak: Benjamin Cowen

Cowen, borsayı M2 para arzı ile karşılaştırırken, düz bir çizgiden ziyade yanal işlem görüyor gibi görünüyor. Aynı prensipte analist, Bitcoin’in değerinin düşük olduğunu ve başka bir yükseliş trendi yapmanın zamanının geldiğini söylüyor.

“Bütün bu para basımı ve son enflasyonla birlikte, hisse senetleri daha temel oldukları için mutlaka daha değerli olmayabilir, ancak ABD doları daha az değerlidir. Bu muhtemelen bir tür enflasyonun ölçüsüdür ve bunu Bitcoin ile ilişkilendirebiliriz, diyebiliriz ki… Bu temelde, Bitcoin fiyatın Eylül ayında nerede olduğunu test ediyor. “

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

evde evde

AZCoin News’e göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin