Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin döviz dengesindeki artış “yetim” Huobi kullanıcılarından kaynaklanıyor olabilir

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Yeni araştırmalara göre, borsalarda yükselen Bitcoin bakiyeleri muhtemelen yatırımcıların satışa hazır olduklarının bir işareti değil.

Glassnode’un zincir analisti TXMC ortaya çıktı Veri 28 Aralık tarihli borsalardan en son çıkanlar, borsalarda dengeler yükselirken Çinli kullanıcılardan gelen değişiklikleri gösteriyor.

Binance öksüz Huobi kullanıcılarını “kabul ediyor”

Aralık 2011’in sonunda Bitcoin fiyatının borsaya artan girişlerle birlikte bir aralıkta dalgalanmasıyla durum gerginleşti.

Fiyat zayıflamaya devam ederse, yatırımcıların en azından aşağı yönlü bir riske hazır olduklarının klasik bir göstergesi. Binance, borsanın BTC hisseleri yükseldiğinde özellikle dikkat çekti.

Bununla birlikte, aynı zamanda, Çinli yetkililerin kripto para birimleri ticareti yapmaya karşı devam eden eylemi nedeniyle Çinli yatırımcılar uluslararası spot borsalardan dışlanıyor.

Huobi’nin uluslararası ticaret platformu Huobi Global, 15 Aralık’ta Çin vatandaşları için ticaret hizmetine erişimi engelledi. Madeni paraları satmak için ay sonuna kadar, sonra parayı çekmek ve hesaptan çekmek için bir veya iki yılınız var.

“31 Aralık 2021 tsİ 16:00 (09 GMT) itibarıyla Çinli kullanıcılar envanterlerini satamayacak veya CNY ile ilgili işlemler yapamayacaklar.”

“Kullanıcı kapatmadan önce bir satış siparişi çekmediyse, sistem bekleyen tüm satış siparişlerini otomatik olarak iptal eder. Ödeme işlevi 1 ila 2 yıl boyunca ve kapanmadan önce önceden bildirimde kullanılmak üzere etkin kalır. Çinli kullanıcıların dijital varlıklarını mümkün olan en kısa sürede elden çıkarmaları önerilir. “

Sonuç olarak, bu kullanıcılar jetonları diğer platformlara kolayca aktarabilir, bu da Binance’teki dengelerdeki dalgalanmayı açıklar.

“Binance son zamanlarda döviz dengeleri yükselince manşetlere çıktı. Benim hipotezim, Çin yıl sonuna doğru bazı borsaları kapatırken Huobi’den ve başka yerlerden kullanıcıları çekecekleridir. İşin garibi, Binance ve Huobi’nin dengelerini birleştirdiğinizde, grafik düz bir çizgiyi yansıtır. Net tarafsızlık “.

Bitcoin

Bitcoin piyasa dengesi ve BTC fiyatı: Huobi (mavi), Binance (yeşil), Combo (kırmızı) | Kaynak: TXMC

Likidite zorluğu

Daha düşük tatil hacmi ve genel olarak daha düz bir pazar nedeniyle, piyasada olası bir satışla ilgili endişeler artmaktadır.

Likidite eksikliği, kilit kurumsal oyuncuların gelecek haftaya kadar geri dönmesi beklenmeyen ani bir hareketi daha da kötüleştirebilir.

Bununla birlikte, perakende yatırımcılar BTC portföylerini oluşturmaya devam ederken, daha büyük yatırımcılar daha az güvenli olduğu için hala fırsatlar vardır.

Analist Willy Woo’ya göre, önümüzdeki günlerde perakende odaklı bir toplu satış da beklenebilir.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Evde evde

Cointelegraph’a göre

Youtube Kanal | Takip Edin Telegram kanalına abone ol | Facebook sayfasını takip edin