Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve SORA Validator Günlük Fiyat Analizi – 29 Aralık Geçen Hafta

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

TL; DR Dağılımı

  • Küresel piyasa gerilemeye devam ediyor, %3,81 değer kaybediyor.
  • Bitcoin’in negatif yörüngesi daha da ileri gidiyor, son kayıp %3,35’e ulaştı.
  • Ethereum çekinik yolculukta geride değil; son 24 saatte %4.88 kaybetti.
  • Shiba Inu’nun kayıpları %5,93 iken SORA Validator son 24 saatte %3978,77 kazanç elde etti.

Pazar, muhtemelen yeni yıl tatil sezonundan dolayı yön değiştirdi. Son birkaç gündeki kazanımlara kıyasla kayıplar hızlı olduğu için son iki gündeki değişiklikler muazzam. Durum, piyasaya sermaye enjeksiyonu olmadan daha uzun sürebilir. Önceki resesif dalgaların sonuçları ortada ve bu sefer daha uzun sürerse, madeni paraları öncekilerden daha fazla etkileyecek.

Bitcoin ve Ethereum örneğinde görüldüğü gibi kayıplar sadece bunlarla sınırlı değil; tüm piyasayı etkilerler. Dolayısıyla kaybetmeye devam ederlerse piyasaya büyük bir kayıp getirecekler. Yeni araştırmalar, XRP ve Cardano’nun yeni potansiyel adayların girişi nedeniyle ilk 10’dan çıkarılabileceğinden, ilk 10 listesindeki pozisyonların da değişeceğini tahmin ediyor. Mem paralarının pozisyonunda da önemli bir değişim şansı var.

2021 sona ererken, yatırımcılar kayıplarını ve kazançlarını karşılaştırıyorlar. Bunlardan biri Bitcoin’e büyük yatırım yapan El Salvador hükümeti, ancak fiyatlardaki dalgalanmalar onlara zarar verdi. Şimdi, durumu iyice analiz ettikleri ve yatırımlarını yeniden gözden geçirebilecekleri haberleri var. Piyasa yükselişe geçer ve nispeten uzun bir süre böyle kalırsa, yatırımcılar kalabilir.

BTC kırmızı çizgiye yaklaşıyor

Bitcoin her zaman ön saflarda yer alır, bu yüzden birkaç kez zor zamanlar yaşadı. Piyasa havasında her yeni değişiklik meydana geldiğinde, bitcoin bunu doğrudan alır. Bu nedenle, kazançlar veya kayıplar, bitcoin sonraki değişikliklerden doğrudan etkilendi/etkilendi.

Son düşüş, fiyatını en son güncellemelere göre 52 bin dolardan 46.362 dolara düşürerek etkiledi. Bitcoin için son düşüş, haftalık %4,76’lık kayba kıyasla %3,25’e ulaştı. Mevcut durgunluk, muhtemelen, söz konusu madeni parayı yavaşça etkileyen piyasaya sermaye akışının azalmasından sonra.

Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve SORA Validator Günlük Fiyat Analizi - 29 Aralık Geçen Hafta 1
Kaynak: TradingView

Bitcoin bu tür zor zamanlardan birkaç kez geçti, ancak bu sefer fiyatları 45 bin doların altında tehdit ediyor, bu son zamanlarda yeni bir düşük olabilir. Önceki resesyonlarla ilgili iyi olan şey, Bitcoin’i 45 bin dolar aralığında tutmak, daha da düşmesine izin vermemekti. Ancak bu sefer fiyatlar birkaç gün içinde 46 bin dolara düştüğü için önümüzdeki zamanlar daha zorlu olabilir.

Bitcoin’in mevcut piyasa değerinin 877,153,663,947 dolar olduğu tahmin ediliyor. Karşılaştırıldığında, bitcoin için mevcut ticaret hacmi yaklaşık 31,331,160,042 dolar. Söz konusu miktar 675.612 BTC’ye çevrilebilir.

ETH’nin bahisteki kazançları

Ethereum da kaybeden tarafta ve pazardaki payı nedeniyle daha fazla durgunluğa yol açıyor. Yedi günlük kayıplar %8,88’e kıyasla, değerindeki mevcut değişimin %4,88 olduğu tahmin ediliyor. Değer kaybetme hızı, fiyatlarında önemli kayıplar görebileceğini ve düşük sermaye yatırımına yol açabileceğini gösteriyor.

Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve SORA Validator Günlük Fiyat Analizi - 29 Aralık Geçen Hafta 2
Kaynak: TradingView

Bitcoin gibi Ethereum için mevcut fiyat da bir düşüş gördü. Söz konusu kripto paranın son 24 saatteki fiyatının 3.633,60$ aralığında olduğu tahmin ediliyor. Bu madeni paranın mevcut piyasa değeri yaklaşık 432.499.250.099$’dır.

Son 24 saatte Ethereum işlem hacmine bir göz atarsak, 16.467.334.293 dolar.

SHIB darbeler nedeniyle ikiye katlandı

Meme parası Shiba Inu, son zamanlarda önemli kazanımlara tanık oldu, ancak mevcut piyasa durumu onu durgun hale getirdi. Shiba Inu’nun mevcut piyasa fiyatının 0,0000334 $ olduğu tahmin edilirken, piyasa değeri yaklaşık 18,367,723,129 $’dır.

Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve SORA Validator Günlük Fiyat Analizi - 29 Aralık Geçen Hafta 3
Kaynak: TradingView

Değişikliklere bir göz atmak, Shiba Inu’nun son 24 saatte %5,93 kaybettiğini, haftalık kayıplarının ise %5,27 olduğunu gösteriyor. Söz konusu kripto paranın işlem hacmi, önceki 24 saatte yaklaşık 1.239.424.395 $ idi.

Bu madalyonun grafiği, resesif kaldığını ve düşüşlerini daha da artırdığını gösteriyor.

SORA rekor kazanç elde etti

Kazanan olmak, değişen pazarda bir harika ve SORA Validator, son 24 saat içinde hacmine %3978,77 ekledi. Şu anda listede 2342. sırada yer alan Sora, 0,4406 dolar.

Bitcoin, Ethereum, Shiba Inu ve SORA Validator Günlük Fiyat Analizi - 29 Aralık Geçen Hafta 4
Kaynak: TradingView

Söz konusu kripto para için mevcut piyasa değeri yaklaşık 179.867 dolar, son 24 saatteki işlem hacmi ise 464.014 dolardı.

Son düşünceler

Piyasanın havası sürekli değişiyor ve önümüzdeki yatırımları etkiliyor. Piyasanın düşüş eğiliminde olması yatırımcıları etkiler ve sermayelerini piyasadan çeker. Eğer durum tam tersi ise piyasaya yeni bir sermaye akışı söz konusudur. Son durgunluk ilk etkiyi yaptı ve pazar daha da durgunlaşıyor.

Uzmanlar, 2022’nin yükselişle başlayacağına inanıyordu, ancak mevcut durgunluk devam edebilir. Bu olursa, yeni yıl uzun vadede olumsuz bir ruh hali ile başlayacak. Yükselişe geçeceğini ve daha erken madeni paraların daha fazla kazançla geri döneceğini umuyoruz.

Sorumluluk Reddi Sağlanan bilgiler ticaret tavsiyesi değildir. Cryptopolitan.com, bu sayfada verilen bilgilere dayanarak yapılan yatırımlardan sorumlu değildir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bağımsız araştırma ve/veya kalifiye bir uzmana danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.