Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin, Ethereum ve Solana Çöküyor. 2022 için hangisine yatırım yapılır?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

2021’in son birkaç haftası birçok kripto meraklısı için kötü olduğu ortaya çıktı. Rekor bir yılın ardından, en ünlü kripto para birimleri ve birçok popüler altcoin piyasa hisselerinin çöktüğünü gördü.

2022, kripto ve blockchain sektörlerine birçok haber getirmesi gereken bir yıl. Bu nedenle, piyasadaki önde gelen paraların geleceği hakkında birçok spekülasyon vardır.

Bu makalede Bitcoin, Ethereum ve Solana’nın son olaylarından bahsedilecektir. 2022’nin pazar trendleri. Analizimize girmeden önce, bu makalede bildirilen bilgilerin hiçbir şekilde finansal tavsiyeyi temsil etmediğini belirtmek önemlidir. Kripto piyasasına yatırım yapmak istiyorsanız, araştırmayı düşünmelisiniz.

Kripto para birimleri neden düşüyor?

2021’in son birkaç haftası kesinlikle sabrı test etti kripto tüccarlar. Piyasa ne zaman ayı evresine girse, yatırımcılar nedenini anlamaya çalışırlar. Ortak hataya düşmekten kaçınmaya çalışmak anlatı yanılgısı, kripto piyasası tekliflerindeki düşüş muhtemelen aşağıdakilere bağlıdır:

Wall Street’te artan korku

Covid-19 virüsünün yeni bir varyantı hakkındaki son endişeler, birçok kişi yakın zamanda küresel bir kilitlenme düşünmeye itiyor. Bu korkuların ne kadar haklı olduğunu ancak zaman gösterecek olsa da, Wall Street ayı düzeltmesiyle tepki gösterdi.

Çeşitli çalışmalar bir doğrudan korelasyon kripto para birimleri ve hisse senedi piyasaları arasında sadece fiyatların düştüğü dönemlerde. Bu açıdan bakıldığında, kripto endüstrisinin davranışı geçmişten farklı değildir.

Tipik yıl sonu fiyat hareketi

Tamamen mali nedenlerden dolayı, dünyadaki birçok yatırımcı (ABD dahil) Aralık ayında finansal pozisyonları zararına kapatmayı uygun bulabilir. Ancak, gereksiz aşırı karmaşıklıklar olmadan, bunun finansal piyasalardaki kayıpların bir kısmını vergilerden düşülmek için yapıldığını düşünün.

Bununla birlikte, Aralık ayının son haftasında genellikle listelenen birçok varlığın fiyatlarında bir artış yaşanıyor. Bu bağlamda, piyasa tipik olarak genellikle büyük kurumsal yatırımcılara atfedilen bir fenomen olan “Noel Baba Rallisi”nden bahseder.

Büyük resme bakmak

Sebbene sia facile pensare che il crollo delle criptovalute sia stato pesante, è necessario considerare la crescita dei prezzi nel settore del 2021.

Daha büyük resme bakarak, örneğin Solana’nın (SOL) Ocak 2021’de 2 dolardan daha az değere sahip olduğunu görüyoruz. Yıl sonu fiyat çöküşü 260 dolardan 150 dolara kadar şüphesiz büyüktü, ancak uzun vadeli trendi de göz önünde bulundurmak gerekir.

2022’den neler beklenir?

Kripto ve blockchain uzmanları, 2022’nin piyasaya yeni bir yenilik dalgası getireceğine inanıyor. Ticaretin son haftalarını fazla abartmazsak, 2021 birçok kripto para birimini yeni tarihi yüksek tekliflere ulaşmaya itti. Sektörün en sıcak trendleri arasında, biz kutu aşağıdakilerden bahsedin:

Yeşil bir blockchain’e doğru

Piyasa, ETH 2.0 gibi girişimleri merakla bekliyor. Sürece aşina olmayanlar için Ethereum, devasa bir sistem yükseltmesi sayesinde daha hızlı ve daha çevre dostu bir blockchain olmayı hedefliyor.

Bitcoin tarafında herhangi bir haber olmamasına rağmen (Tesla çevresel endişeler nedeniyle ünlü bir şekilde terk ettikten sonra bile), Ethereum yalnız değildir. Örneğin Solana, ağında daha küçük enerji yoğun işlemlerle en son teknolojiyi kullanır.

Metaverse’i Keşfetme

Solana genellikle piyasadaki “Ethereum katilleri” olarak adlandırılanlar arasına dahil edilir. Çevre dostu sistemi ve piyasa ağının saniyede kaldırabileceği etkileyici işlem miktarı, piyasadaki yaşlı oyuncular için bir zorluktur.

Bir sonraki kripto para savaş alanı Metaverse olabilir. Sanal gerçeklikte sürekli büyüyen birkaç proje ile geliştiriciler likidite yaratmak için teknolojiyi seçmek zorunda kalacak.

Birçok jeton Ethereum tarafından tasarlanan ERC-20 teknolojisini kullanır, ancak bazı altcoin’ler Solana’ya bakmaya başlamak faiziyle birlikte.

Yeni ülkeler El Salvador’un yolundan gidecek mi?

Kripto evreninden haberleri takip ederseniz, muhtemelen El Salvador’un Bitcoin’i resmi dijital para birimi olarak gördüğünün zaten farkındasınızdır. Birçok medya, bu haberi vurgulamak 2021 yılında, hangi ülkelerin El Salvador’u örnek alabileceğini anlamaya çalışmak.

Birçok hükümet savaşırken savaşları kripto para birimlerine karşı, bazı ülkeler daha kripto dostu görünür. Bu nedenle, 2022’de, hangi diğer politika yapıcıların trende katılmaya karar vereceğini anlamak için gözlerimizi açık tutacağız.

Son düşünceler

2021 kripto para sektörü için rekor bir yıl oldu ve yıl içinde doğan birkaç trend 2022’de önem kazanmayı vaat ediyor. Birçok açıdan, kripto para birimlerini geliştirmek doğal, teknolojik evrimin bir parçasıdır.

Yıl sonunda kripto para birimleri fiyatlarında bir düzeltme inanılmaz bir yılın ardından fizyolojik olarak değerlendirilebilir. 2022’de, rekabetten kendini farklılaştırabilecek olan kripto para birimi, hızla değişen bir piyasanın dikte ettiği fırsatları en iyi şekilde yakalayacak olan kripto para birimi olacak.

En son makalelerimizden haberdar olun