Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin fiyatı bazı kayıpları geri aldı, grafikler kısa vadeli yükselişe geçti

Yazan Aralık 31st, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin fiyatı, düşük hacimli spot ticaretin başka bir gününde 47.000 $ civarında kaldı. Teknik analiz, BTC’nin bu hafta art arda üç gün kayıp vermesinin ardından bir “satın al” sinyalini destekliyor. Yazma sırasında, BTC 47.040 dolardan el değiştiriyor.

bitcoin-fiyat-kurtarılan-bazı-kayıplar-grafikleri-kısa vadeli-yükselişe döndü

BTC/USD 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyatı, düşük hacimli spot ticaretin ortasında yılı 47.000 $ civarında görüyor

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, bir gün önce 46.000 doların altına düştükten sonra Perşembe günü ABD işlem saatlerinde kayıplarının bir kısmını geri aldı. Merkezi borsalardaki spot işlem hacimleri, bir gün öncesine göre düşük seyrediyor. Son yedi gün içinde hala %6’dan fazla düşmesine rağmen, grafikler en eski kripto para birimi için yükseliş sinyalleri gösteriyor.

Bitcoin, Tom DeMark’ın TD Sıralı modeline göre bugün yeni bir kısa vadeli karşı trend “satın alma” sinyaline sahip. Günlük stokastikler kısa vadeli aşırı satım koşullarını doğrulamadığından, düşük inandırıcı olmasına rağmen, sinyal iki hafta artı bir toparlanmayı destekliyor.

“Bitcoin 46 bin ila 48 bin dolar aralığını sürdürürken, artan bir adres etkinliği eğilimi görüyoruz. 28 Aralık, 4 haftanın en yüksek adres etkinliği oldu ve DAA/fiyat oranındaki bu yüksek artışlar tarihsel olarak fiyat artışlarıyla bağlantılı”, dedi Santiment.

bitcoin-fiyat-kurtarılan-bazı-kayıplar-grafikleri-kısa vadeli-yükselişe döndü

Kaynak: Duygusallık

Genel kripto para piyasa değeri 2.214 trilyon dolar ve Bitcoin Hakimiyeti %40,3.

Buradan bir Binance hesabına kaydolun (%10 işlem ücretlerinde indirim): https://accounts.binance.com/en/register?ref=29171587

Daha fazla oku:

Telegram’da bize katılın

Bizi Twitter’da takip edin

Bizi Facebook’ta takip edin