Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin fiyatı, BTC balina satışıyla ilgili uyarıların ortasında 16 bin dolara geri döndü

Yazan Kasım 22nd, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin (BTC), iki yılın en düşük seviyesini daha belirledikten sonra 22 Kasım Wall Street açılışına yükseldi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Şükran günü satın alma duvarı 12.000 $ olarak görünüyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den gelen veriler, Bitstamp’ta 15.480 Dolar’a düşerek 16.000 Dolar sınırını tekrar geçen BTC/USD paritesini takip etti.

Momentum, konsolidasyondan önce pariteyi 16.189$’a çıkardı ve günün en düşük seviyelerine karşı %3.7’lik kazançlar işaret etti.

Analistler arasındaki konuşma, şu anda feshedilmiş borsa FTX’in serpintisine ilişkin söylentilerin merkezinde yer alan Grayscale de dahil olmak üzere Digital Currency Group (DCG) ailesine bağlı kaldı.

Kaynak Malzeme Göstergelerini izlemek için, Şükran Günü tatili döneminde büyük bir kapitülasyon meydana gelirse, 12.000 $’lık bir “korkuluk” teklifi, nihayetinde piyasayı koruyan şey olabilir.

CryptoQuant tarafından yapılan bir gönderiye “Burası ile 12 bin dolar arasında BTC teklif likiditesi 300 milyon doların üzerinde” yorumunu yaptı. katkıda bulunan Martunn.

“Bu 70 milyon dolarlık yeni satın alma duvarı, tatil haftası için bir korkuluk olabilir, Gri tonlamalı bir duyuruyla ilgili spekülasyonlarla veya başka bir şeyle ilgili olabilir. Ne olursa olsun, her zaman yeni şişman satın alma duvarlarına göz kulak oluyoruz.

BTC/USD sipariş defteri verileri (Binance). Kaynak: Maartunn/ Twitter

Maartunn, çeşitli aktif alım satım seviyelerini gösteren Binance sipariş defterinin bir ısı haritasını yüklemişti.

Bu arada Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, hafta başlarken BTC/USD için aşağı yönlü hedefler çoğunlukla 14.000 dolar veya altına odaklandı.

BTC sahipleri baskıyı hissediyor

Diğer artan endişeler, Bitcoin’in uzun vadeli sahiplerine (LTH’ler) odaklandı.

İlgili: Cathie Wood’dan ARK Invest, GBTC ve Coinbase hissesi yeni dip seviyeleri gördükçe Bitcoin’e daha fazla maruz kalıyor

Analitik şirketi Glassnode, en son haftalık haber bülteni “The Week On-Chain”de eski ellerden gelen “önemsiz olmayan harcamaların” arttığı konusunda uyardı.

FTX sonrası arzları 84.560 BTC azaldı ve bu, geçen yılki en önemli düşüşlerden biri olmaya devam ediyor” dedi ve düşüşün “hâlâ devam ettiğini” ekledi.

Aynı şekilde, en büyük BTC yatırımcıları olan balinalar da piyasaya net para dağıtıyordu, bu, bazı varlıkların zaten düşüşü satın almaya başladığını gösteren önceki verilere rağmen geliyor.

Glassnode, “Balina kohortu şu anda bir net dağıtım modunda ve borsalara 5 ila 7 bin arasında fazla BTC gönderiyor” diye ekledi.

“Bu arada, neredeyse tüm kohortlar tarafından borsalardan koin uçuşu tüm zamanların en yüksek seviyesinde. FTX çöküşünün kasırga etkisi etkisini göstermeye devam ediyor ve yatırımcı güvenindeki sarsıntının ne kadar kapsamlı olduğunu göreceğiz.”

LTH’ler tarafından tutulan BTC arzı açıklamalı tablo (ekran görüntüsü). Kaynak: Glassnode

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.