Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin fiyatı, hafta başında iki yılın en düşük seviyesine düştükten sonra 16 bin üzerinde hakimiyetini yeniden kazandı.

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin fiyatı, önceki 16.000 $ desteğinin hemen üzerinde dinlenmek için hafta başındaki uykusundan uyandı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son zamanlarda ABD merkez bankasının şahin para politikasının enflasyonu dizginlediğine ve yakında gerileyebileceğine dair yenilenen umutlarla yükselen kripto piyasalarının hisse senetlerini takip etmeye dönmesiyle %2,5 artışla yaklaşık 16.200 dolardan işlem görüyordu. son diyet 75 baz puanlık faiz artırımları.
Bitcoin fiyatı, hafta başında iki yılın en düşük seviyesine düştükten sonra 16 binin üzerinde hakimiyetini yeniden kazandı
BTC/USD 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

FTX bulaşma korkusu hafifledikçe Bitcoin fiyatı ve kripto yükselişi

Bitcoin tekrar 16.000 $ seviyesinin üzerine çıktı ancak herkes bir sonraki kripto domino taşının düşmesini beklerken tehlikede olmaya devam ediyor. Kripto tüccarları, kripto borç veren Genesis için şimdiden iflası fiyatlıyor. FTX’in bulaşması birçok kişiyi etkileyecek, ancak satıcıların kontrolü ele alması için yeni bir katalizöre ihtiyaç var gibi görünüyor.
Ether (ETH) gibi birkaç altcoin de güçlü bir performans sergiledi ve BTC ile benzer bir yol izledi ve kabaca %2,6 artışla 1.120 dolara ulaştı. Solana’nın SOL token’ı %3 artışla yaklaşık 12$’a yükseldi. Merkezi olmayan borsa Eğrisinin yönetişim belirteci olan CRV, günün en iyi performansını sergiledi.
“Fiyatı son 15 saat içinde 11.02 $’a düşüp 12.70 $’a yükselmiş olsa bile Solana’ya inanan çok fazla kişi yok. Bu FUD, tüccarlar SOL’un fiyatına karşı neredeyse oybirliğiyle yaptıkları bahisleri yavaşlatana kadar daha fazla toparlanmaya neden olabilir”, diye bildirdi Santiment.
resim
Litecoin, CoinMarketCap’in listesinde birkaç sıra yükselirken son yedi gün içinde %20,76’lık bir artışı temsil ederek %13,7 artışla 70,09 $’a çıkarak bu listedeki en büyük kazancı bildirdi. Daha geniş pazar gerilemesine rağmen, blok zinciri 18 Kasım’da tüm zamanların en yüksek madencilik zorluğuna ulaştı.
ABD’li yatırımcılar, Fed’in mevcut ekonomik koşulları nasıl gördüğüne ve 40 yılın en yüksek enflasyonuyla mücadeleye devam ederken olası faiz artırımlarına ilişkin planlarına ilişkin içgörüler için Çarşamba günü Fed’in Kasım ayı toplantı tutanaklarını yayınlayacak. Fed, enflasyonu sıfıra yakın bir seviyeden 15 yılın en yüksek seviyesi olan %3,75’ten %4’e düşürmek için bu yılın Mart ayından bu yana faiz oranlarını yükseltiyor. Fed, enflasyon %2 hedef aralığına ulaşana kadar faiz artırmaya devam edeceğinin sinyalini verdi.
Devamını oku:

Telegram’da bize katılın
Bizi Twitter’da takip edin
Bizi Facebook üzerinden takip et