Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin fiyatı yatay olarak 46.000$ civarında işlem gördü ve geçen hafta yaklaşık %8 düştü.

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Yıldönümlerine rağmen, Bitcoin fiyat hareketi durgun olmaya devam ediyor. BTC, gün ortası 47.500 dolar civarında işlem gördükten sonra kısaca 46.000 doların altında işlem gördü. Yazma sırasında, BTC 46,246 dolardan el değiştiriyor.

bitcoin fiyatı yaklaşık 46000 civarında işlem gördü ve geçen hafta yaklaşık 8 düştü

BTC/USD 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

Analistler Bitcoin fiyatının yatay işlem görmesini bekliyor

Bitcoin 13. yaş gününü kutlamış olmasına rağmen yükseliş hissi düşük görünüyor. 3 Ocak 2009’da Satoshi Nakamoto, Bitcoin blok zincirinin başlangıcını belirleyen ilk blok olan Genesis Bloğu’nu çıkardı.

Şimdilik, teknik göstergeler yakındaki bir destek bölgesinin kısa vadeli satın almayı teşvik edebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, uzun vadeli ivme yavaşladı ve bu da bu ay düşük veya negatif kripto getirilerine yol açabilir. Birkaç analist, BTC’nin gelecekteki fiyat yönü hakkında ipuçları için blok zinciri verilerini izliyor. Örneğin, net döviz nakit akışları son zamanlarda arttı ve geçen Mayıs ayındaki fiyat çöküşünden önce görülene benzer yatırımcı duyarlılığında düşüş eğilimine işaret ediyor.

“Kripto topluluğu toplu olarak düşüşü satın alma zamanının geldiğine karar verdiğinde, verilerimiz tarihsel olarak, aslında düşüşü satın alma zamanı DEĞİLDİR. Gerçekte, gerçek fiyat sıçramaları, kalabalıklar korkmaya başladığında ve fiyatların düşmeye devam edeceğine inandığında meydana gelir”, dedi Santiment.

fiyatların kaymaya devam edeceğine inanıyorum.

Kaynak: Duygusallık

Bitcoin fiyatı bir zamanlar 46.000 doların altında işlem görüyordu. Fiyatı da son 24 saatte yaklaşık %3 düştü. Tüccarlar yeni yıla girerken BTC yavaş bir başlangıç ​​yapıyor. Kripto para birimi, alıcılardan gelen yavaşlayan talep nedeniyle geçen hafta yaklaşık %8 düştü. Fiyat şu anda, daha önce daha yüksek BTC tekliflerine yol açan iki haftalık bir fiyat aralığının altına yakın yaklaşık 46.000 dolar.

Aralık başındaki o büyük düşüşten bu yana oldukça dalgalı. Bitcoin, bir aydır 46.000 – 51.000 dolar arasında değişiyor… Büyük tokenlerin çoğu trendi takip ediyor.

Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), 10 Aralık’ta ulaşılan aşırı satım seviyesinden yükseliyor. Bu, özellikle Temmuz ayından beri ilk kez günlük grafikte aşağı yönlü tükenme sinyallerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, satış baskısının azalmaya başladığını gösteriyor.

BTC’nin daha fazla yukarı yönlü hedefler elde etmek için şu anda 47.962 dolar olan 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine dönmesi gerekecek. Bir sonraki direnç seviyesi, kısa vadeli kazançları sınırlayabilecek yaklaşık 52.000 $ olarak görülüyor. Şimdilik, alıcılar ve satıcılar bir çıkmazda göründüğünden, Asya ticaret günü öncesinde fiyat momentumu yavaşlıyor.

Başka bir gelişmede, ETH son 24 saatte %7 düşüş kaydederek 3.800 doların altına düştü. “Ethereum tekrar 3.760 doların üzerine çıktı ve ETH işlemi başına medyan ücret düşük kaldı, bu da yardımcı programın maliyete duyarlı tüccarlardan tereddüt etmeden yükselmesine izin verdi. Ancak GWEI’de işlem başına ortalama gaz arttı, bu yüzden buna yakından bakın”. Santiment belirtti.

bitcoin fiyatı yaklaşık 46000 civarında-yanlara doğru işlem gördü ve geçen hafta yaklaşık 8-düşüşte1

Kaynak: Duygusallık

Genel kripto para piyasa değeri 2.209 trilyon dolar ve Bitcoin Hakimiyeti %39.6.

Buradan bir Binance hesabına kaydolun (%10 işlem ücretlerinde indirim): https://accounts.binance.com/en/register?ref=29171587

Daha fazla oku:

Telegram’da bize katılın

Bizi Twitter’da takip edin

Bizi Facebook’ta takip edin