Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Güvenli mi?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin’in “yüksek” toplum ve bilgili dijital yatırımcılar arasında bir tartışma yarattığı için yasaklı zeminlere yuvarlandığı bildiriliyor. Bu dijital pazarlamacılar günde milyar dolarlık dijital pastadan paylarını almaya çalışırken, kurumsal toplum “parasal tehdit” gibi görünen değerin sarmal zammını engellemeye çalışıyor. Yoksul ve savunmasızları sömürmek için çabalayan bazıları, büyüyen bu “dijital canavarı” yok etmek için kitleleri aşılamaya çalışırken buna sahip değiller.

Bu görünüşte kurumsal dolandırıcılar, dünya çapında finansal karteller kurmaya çalışırken daha az şanslı olanın paralarını nasıl harcadıklarına dair bir tıkanmaya devam ediyorlar, ancak dijital teknoloji sayesinde Bitcoin’ler 21’inde para kontrolünde devrim yaptı!

Eksileri

Bitcoin gibi dijital para birimlerinin büyümesine rağmen, bu sanal para birimlerinin eksilerini açıklamamak benim ihmalkarlığım olacaktır. Dijital ayak izlerinin şifrelenmesi nedeniyle çevrimiçi olarak izlenemiyorlar. Ticaret yaparken gizlilik ve güvenlik zevkine sahip olsa da, yasadışı işlemleri gizlemek ve yürütmek için başka bir ağ geçidi sağlar.

Bu durumda, uyuşturucu satıcıları, terörist ve diğer şüpheli suçlular, Bitcoin kullanırken tespit edilmeden yasadışı ticaretlerini yürütmeye devam edecektir.

Artılar

Bununla birlikte, parasal kargaşanın ortasında, Bitcoin’ler herkese muazzam yatırım fırsatları ve büyüme potansiyeli sunar. Siber uzayda halkın erişebileceği ve toplum enflasyonun enkazında tökezlerken değeri takdir etmeye devam ettiği için kimse sanal para birimini kontrol etmemektedir.

Sokaklardaki sıradan bir adam, hükümet kısıtlamalarının, kontrollerinin ve güven verici düzenlemelerin müdahalesi olmadan finansal olarak başarılı olma şansını satın alabilir, kurtarabilir, ticaret yapabilir, yatırım yapabilir ve artırabilir; bu nedenle sarmal enflasyonlar geçmişte kaldı.

Pek çok kişi, toplumumuzda 1 numaralı sorunun finansal tekeller kurmak olduğuna gerçekten inanıyor. Bir şirket döviz, altın ve yakıtı kontrol etmeye karar verdiğinde, gücünü paranın nasıl harcanması gerektiğini dikte etmek için kullanır.

Büyük ve varlıklı çok şirketler tarafından belirlenen düzenlemeler, finansal yardım isteyen borçlulara fayda sağlamak yerine portföylerine daha fazla zenginlik ve güç eklemek için tasarlanmıştır. Buna ek olarak, üsttekiler bataklığı boşaltmaya çalışırlar, böylece diğerleri daha zengin olabilirlerken onlara güvenebilirler, ancak dijital para birimini kontrol edemezler!

Madalyonun Parlak Yüzü

Dünyanın gözlerini açma zamanı geldi ve Bitcoin’in amacı da bu. Dünyayı kontrol etmeye çalışanlar bu Frankenstein tarafından tehdit ediliyorlar ama bunu durdurabileceklerini ya da kararları verebileceklerini sanmıyorum. Şu anda, 1 Bitcoin 844099.07 $ Jamaika Doları veya 6895.80 ABD Doları değerindedir. 2009 yılında 1 Bitcoin için maliyet.05 USD idi!