Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Haberleri Ve Bilmeniz Gereken Önemli Noktalar

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

‘Bitcoin’ çok yaygın olarak duyulan bir terim olsa da, ne olduğunu gerçekten bilen çok az kişi vardır. Bir ticaret sistemi olmasına neden olsa da, iki ana nedenden dolayı diğerlerinden en farklı olanıdır. Birincisi, kolayca aktarılabilen bir dijital para birimi biçimi içerir. Ancak onu daha benzersiz kılan şey, herhangi bir bankayı veya diğer resmi finansal kurumları içermemesidir. Bu sadece bağımsız ve hesaplanamaz bir eşler arası sistemdir. En önemli son bitcoin haberlerinden ve önemli noktalarından bazıları şunlardır:

Anonimlik – Kişisel kimliğinizi ve banka hesap bilgilerinizi kullanmadan basit işlemler yapmak istiyorsanız, bitcoinler bunu mümkün kınıyor. Aksini seçmediğiniz sürece gerçekleştirilen tüm işlemler anonimdir ve size geri izlenemez. Her işlem için, benzersiz ve hiçbir zaman yinelenmeyecek bir adres oluşturulur.

Alıcının ayrıcalıkları – Diğer işlem biçimlerinin çoğundan farklı olarak, bitcoinler geri döndürülemez ve bir ödemeyi gönderdikten sonra iptal edemezsiniz. İşlemi tersine çevirmeniz gerekiyorsa, alıcının onayına ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, işlemlerin tamamlanması, neredeyse hemen işlenen diğer finansal işlemlerin aksine yaklaşık 10 dakika sürer.

Lüks ürünler satın alma – Bitcoin’lerin popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri, yabancı lüks ürünler satın almak için ideal olmalarıydı. Bunlar, bu ülkelerin hükümetleri tarafından yoğun bir şekilde vergilendirilenler ve nihai maliyet çok yüksek hale geliyor. Bitcoin’ler herhangi bir resmi kurumu içermediği için, ödemeniz gereken sıfır vergi vardır. Bu, zaten minimum işlem maliyetiyle birlikte, bunları yabancı ülkelerden ürün satın almak için kullanmayı ideal hale getirir.

Mobil cüzdan – En popüler bitcoin haberleri arasında, bir bilgisayar sürümüne ek olarak tanıtılan bir mobil sürümün olmasıydı. Bu, akıllı telefonunuza bir uygulama yükleyebileceğiniz ve bitcoinlerinizi bu uygulama üzerinden yönetebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, paralarınızı istediğiniz zaman dolar ile değiştirmenizi kolaylaştırır.

Sınırlı kabul – Bitcoinlerin artan kullanımına rağmen, bunları kullanmak istediğiniz mağazada kabul edilip edilmediklerini kontrol etmelisiniz. Hala bunları geçerli, kullanılabilir bir para birimi olarak kabul etmeyen birkaç yer vardır. Ancak, dijital para biriminin kolayca daha popüler hale gelmesiyle bunun yakında değişmesi bekleniyor.