Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin için ne olursa, piyasanın geri kalanı için de olur.

Yazan Aralık 28th, 2021Yorum Yazılmamış

Randal Trzaska 2022 için yeni stratejilerini paylaştı.

Dipten al yüksekten sat

Altcoinlerinizi pompalarken satsanız iyi olur çünkü satmazlarsa büyük ihtimalle sıfıra ineceklerdir. Bunu yapmak için basit bir strateji olduğu söylendiğinde, 100x ile kriptoya bir göz atabilirsiniz.

Altcoin’i indirimli olarak seçmelisiniz, böylece pompalarlarsa fiyat önemli ölçüde yükselir. Portföyünüzün yüzde birini oraya koyarsınız, 100 katına çıkarsa portföyünüzü ikiye katlarsınız. GALA, Helium (HNT) Illuvium (ILV) gibi birçok kazanan görebiliriz, bunların hepsini şimdi olduğundan çok daha ucuzken seçtiler.

Daha fazla satın alma, daha fazla talep anlamına gelir. Talep bir kez arttığında, bir madeni paranın fiyatı yükselir ve o zaman madeni paranız 100 katına çıkar.

Varlık tahsisi

Düşünülmesi gereken bir diğer önemli şey de varlık tahsisidir. Tüm yumurtalarınızı bir sepete koymayın.

Eğer gençseniz ve kaybetmeye açıksanız, belki sıfıra inebilir, o zaman spekülatif payınızın daha büyük olmasını isteyebilirsiniz. Daha fazla istikrar istiyorsanız, büyük kapaklı kısmınızın daha yüksek olmasını isteyebilirsiniz. Çünkü bu muhtemelen ortalama insanlar için ortalama bir portföy gibi olacaktır.

%25’i ilk 10’da büyük büyük harflere veya madeni paralara gitmelidir. %50’si ilk 200’de orta büyük harfe veya madeni paralara gider ve ardından %25’i spekülatiftir.

Boğa koşusu yaklaşırken, büyük kapaklar 3 ila 10 kat güvenli bir şekilde bekleyebilir, orta büyük harfler muhtemelen 20x, hatta 50x’e ulaşabilir. Spekülatif size 100x için bir fırsat verir.

Geçmişe bak

Portföyünüz için ne istediğinizi bulamıyorsanız, kullanabileceğimiz bir sonraki strateji geriye bakmak ve geçen yıl nelerin popüler olduğunu görmek. Çünkü bazen tarih tekerrür eder, bunu yaparsak geçen yıla bir göz atarız.

Meme jetonları, oyun, metaverse veya akıllı sözleşme platformları gibi en büyük kategorilerden bazılarını görebiliriz.

Bitcoin almaya devam ettikçe, tüm paralar çok daha yüksek olacak. Sadece daha önce başarılı olan madeni paralara dayanarak körü körüne satın almanız gerekiyor çünkü bazen tarih tekerrür ediyor.

Trendi kullanma

Son strateji trendi kullanmaktır. Coingecko’ya giderek sahip oldukları kategorilere tıklayabilir ve son 1 saat 24 saat ve 7 gün bazında en iyi performans gösteren kategorilere göz atabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Ayrıca o gün için hangi paraların en iyi kategori olduğunu öğrenebilir, ardından token metriklerine ve günlük zaman dilimine geri dönebilirsiniz. Satın almak için o kategorideki en iyi madeni paraları bulabilir ve bu trendi sürdürebilirsiniz.