Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin ile kısa vadede kar etme fırsatı var, ancak dikkatli olun …

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin 29 Aralık’ta çarpıcı bir yeni düşüşle kayıplarını sürdürerek fiyatı 46.600 doların altına itti.

Bitcoin

BTC fiyatı 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

RSI “aşırı satım” yanıp sönüyor

TradingView’in verilerine göre Bitcoin, Wall Street’in açılışı öncesinde düştü ve 48 saatlik düzeltmeyi %10.4’e yükseldi.

Son hamle, Bitcoin’in Aralık ayında bulunduğu aralığın devam edeceğini gösteren bilinen bir piyasa ve davranış modeli içinde geliyor.

Piyasa katılımcıları eksik bir yıl sonunu bitirmeye mahkum olsa da, önde gelen analist ve tüccar Scott Melker mevcut seviyeleri kısa bir süre içinde potansiyel bir satın alma fırsatı olarak görüyor.

Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksi (RSI), klasik bir alım tetikleyicisi düşüşü sırasında diğer boğa sinyalleriyle birlikte “aşırı satım” bölgesine girdi.

“Dar zaman dilimlerinde işlem yaparken, burada uzun süre bahis oynarsanız çok sağlam bir risk / ödül oranı vardır. Saatlik grafikteki aşırı satılmış RSI, EQ alanında, minimum hacimli çok az satış aktivitesi olan boğa ayrışmasının eşiğinde, “satın alma fırsatları hakkında birkaç tweet yazdı.

“Saatlik grafikte aşırı satılmış RSI ile güzel boğa ayrışma. Zaman dilimleri küçük, bu yüzden daha yüksek zaman dilimleri oluşturmak için boğa ayrışmaları arıyorum. 4 saatlik zaman dilimi bir sonraki hedeftir. Dediğim gibi, fiyat 50.000 $ bölgesine geri taşındıkça, buradaki bir ticaret için potansiyel risk / ödül oranı büyük. “

BTC daha sonra düşük seviyelerden toparlandı ve 47.000 doların üzerine geri döndü.

Melker daha önce 52.000 dolarlık tekzip hakkını savunmuş ve bitcoin aralığı ticareti için genel olarak “hiçbir şeyin değişmediğini” savunmuştı.

Brandt: Büyük satış “henüz gerçekleşmedi”

Ancak, hepsi iyimser değil.

Deneyimli tüccar Peter Brandt, hafta başında tatillerde ince piyasalarda “sahte bir patlak” uyarısında bulundu. Şu anda daha fazla kesinti olasılığını görüyor.

Aralık ayı başından daha kötü bir “panik teslimiyeti” döneminin ortaya çıkması hala tartışma konusu.

Perakende yatırımcılar, yıl boyunca küçük hesap bakiyeleri ve güçlü Hodl davranışlarına sahip cüzdanların sayısının artmasıyla kanıtlandığı gibi, mevcut seviyelerde toplu satış yapmaya meyilli olmayabilirler.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Minh Anh

Cointelegraph’a göre

Youtube Kanal | Takip Edin Telegram kanalına abone ol | Facebook sayfasını takip edin