Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin İşleme Birimleri Dijital Para Madenciliği İçin Nasıl Kullanılıyor?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin madencilik donanımının, piyasadaki yeni merkezi işlem birimlerinin evrimi nedeniyle son zamanlarda sıçramalar ve sınırlarla değiştiği bilinen bir gerçektir. Yeni makineler, bitcoin işlemeyi geçmişteki bilgisayarlara kıyasla daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Dahası, daha az güç tüketirler ve çok uzun bir süre dayanırlar. Alan programlama kapısı dizisi işlemcileri, bilgi işlem güçlerini artırmak için CPU’larla bağlantılıdır. Bitcoin işleme için donanım seçerken, kullanıcılara muhteşem sonuçlar verecek büyük bir hash oranına sahip olduğundan emin olun. Uzmanlara göre, veri işlemenin hızı saniyede mega hash oranları veya saniyede GIGA karma hızları ile ölçülür.

En iyi bitcoin madencilik donanımını seçmek için başka bir parametre, piyasada bulunan farklı makinelerin güç tüketimini analiz etmektir. CPU çok fazla elektrik gerektiriyorsa, çıktı ve iş işlemleri üzerinde kötü bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle, donanım insanların dikkatini çekmek için yüksek kalitede ve uygun maliyetli olmalıdır. Elektrik faturasına yapılan harcama, uygulama üzerinden kazanılan bitcoinlerle senkronize olmalıdır. CPU’nun çalışması için kendi elektriğini tükettiği ve ayrıca bitcoin madencilik donanımını güçlendirmesi için daha fazlasını gerektirdiği dikkate alınmalıdır. Kombine harcama, makine tarafından tahakkuk eden avantajlarla karşılaştırılmalıdır.

Donanımın en önemli bileşenlerinden biri, karmaşık çokgen hesaplamalarını kolayca işleyebilen grafik işleme birimidir. Sonuç olarak, bitcoin işleme ile işlem blokları sorununu çözmede oldukça yararlıdır. Uzmanlara göre, GPU’lar daha yüksek işlem güçleri nedeniyle CPU’nun karma teknolojisine göre belirgin bir avantaja sahiptir. GPU’lar, bitcoinleri işlemenin yanı sıra, kripto para birimlerinin veri aktarımını diğer uygulamalarla uyumlu hale getirmede herhangi bir sorun yaşamadan da yönetebilir.

ASIC seçeneği, grafik kartından çok daha fazla güce sahip olduğu için bitcoin madenciliği amacıyla piyasaya saıldı. İşleme hedeflerine ulaşmak için özelleştirilmiş diğer kapılarla birlikte bilgisayarın anakartına gömülüdür. Tahtada bulunan alan programlanabilir kapı dizisi saniyede 750 megahashes gücü sunabilmiştir. Güçlü makinelerle bitcoin şaşırtıcı bir oranda çıkarılabilir. Her ne kadar özelleştirilmiş yongalar pahalı olsa da ve üretilmesi biraz zaman alsa da, onlar tarafından sağlanan veri hızı harika.