Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Kripto Para Birimine Sahip Olmak İçin Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin Cryptocurrency, ister internette ister herhangi bir medyada bulunsun, tüm dünyada çalkalanıyor. Sadece son birkaç yılda ortaya çıkan en heyecan verici ve en çılgın şeylerden biridir. Daha da önemlisi, bitcoin ticareti yaparak harika bir getiri elde edebilir veya uzun süre saklayabilirsiniz.

Hisse Senetleri, Emtialar, Forex ve şimdi hayatımızı büyük ölçüde etkileyen Bitcoin ticareti adı verilen yeni bir para birimi hakkında duyulabilirsiniz. Bitcoin kripto para birimi için bu başlangıç kılavuzunda, Bitcoin’in A B C’sini tanıyacaksınız.

Bitcoin Cryptocurrency Hakkında

Bitcoin’in ortaya çıkışı hala bilinmemektedir, ancak Ekim 2008’de Japonya’dan tutulan Satoshi Nakamoto takma adıyla bir makale yayınlanmıştır. Kimliği hala bilinmiyor ve Eylül 2017 itibarıyla yaklaşık bir milyon bitcoinin 6 milyar ABD dolarından fazla değere sahip olduğuna inanılıyor.

Bitcoin, halk arasında kripto para birimi olarak bilinen ve herhangi bir coğrafi sınırdan arındırılmış dijital bir para birimidir. Herhangi bir hükümet tarafından düzenlenmemiştir ve ihtiyacınız olan tek şey bir internet bağlantısıdır. Bir acemi olarak, Bitcoin teknolojisi kafanızı karıştırabilir ve bunu bilmek biraz zor olabilir. Ancak, daha derine inmenize ve ilk Bitcoin ticaretinizi nasıl rahat bir şekilde yapabileceğinize yardımcı olacağım.

Bitcoin Cryptocurrency, dijital bir kamu defteri olan ve dünyadaki herkes tarafından paylaşılan blockchain teknolojisi üzerinde çalışır. Herhangi bir Bitcoin ticareti yaptığınızda ve herkes bunu doğrulamak için defteri kullanabildiğinde işlemlerinizi burada bulacaksınız. Yapılan işlem tamamen şeffaf olacak ve blockchain tarafından doğrulanacaktır. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri blockchain’in parçalarıdır ve yalnızca internette çalışan harika bir teknolojidir.

Bitcoin Kripto Para Birimi ile İlgili Temel Terimler

İlk Bitcoin’inize sahip olmaya hazır olmadan önce, bitcoinlerle ilgili temel terimleri bilmek daha iyidir. Ayrıca bitcoin’in bir parçası olan BTC olarak da anılıyor ve 1 bitcoin 1 Milyon bite eşit. Bitcoin’lerin ortaya çıkmasıyla birlikte diğer bazı alternatif kripto para birimleri de gelişti. Halk arasında Altcoins olarak adlandırılırlar ve Ethereum (ETH), Litecoin(LTC), Ripple (XRP), Monero (XMR) ve diğer birçok kişiyi içerirler.

XBT ve BTC aynı şeylerdir ve genellikle bitcoin için kısaltılmıştır. Madencilik çok kullanılan başka bir terimdir ve aslında Bitcoin ağları için bilgisayar donanımı tarafından yapılan bir işlemdir.

Bitcoin ile Yapabileceğiniz Şeyler

Bitcoin ticareti yapabilecek, işlem yapabilecek, kabul edebilecek ve depolayabileceksiniz. Arkadaşlarınıza gönderebilir, bir arkadaşınızdan istekte bulunabilir ve dijital cüzdanınızda saklayabilirsiniz. Hatta artık bitcoin üzerinden ödeme yapılarak cep telefonunuzu / DTH’nizi doğrudan yedekleyebilirsiniz.

İşlem maliyeti PayPal, Kredi kartları ve diğer çevrimiçi aracılara kıyasla düşüktür. Ayrıca, kredi kartı kullanırken internete sızabilecek gizliliğinizi de korur. Son derece güvenlidir ve kimse madeni paraları ele geçiremez veya çalamaz. Sistemdeki şeffaflığı nedeniyle, paylaşılan genel muhasebe nedeniyle de manipüle etmek mümkün değildir. İşlemi istediğiniz yerden ve istediğiniz zaman doğrulayabilirsiniz.

Bitcoinlerin toplam üretiminin sadece 21 milyon ile sınırlı olması nedeniyle talebin artması muhtemeldir. Japonya bunu zaten yasallaştırdı ve diğer ülkeler yakında bunu takip edebilir ve fiyat daha da artırabilir.

Bitcoin ticaretinin harika şeylerini öğreneceğiniz önümüzdeki günlerde Bitcoin’ler hakkında daha fazla bilgiyi ayrıntılı olarak ele alacağım. Görüşlerinizi yorumlayabilir ve bitcoinlerle ilgili her şeyi sorabilirsiniz.

Bu başlangıç bitcoin cryptocurrency kılavuzunu yararlı bulduysanız, sosyal ağlarda paylaşın ve beğenin.