Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Yazan Aralık 24th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin madenciliği, yeni bitcoinlerin dolaşıma girildiği süreçtir; aynı zamanda yeni işlemlerin ağ tarafından teyit edilmesinin ve blok zincir defterinin bakım ve geliştirilmesinin kritik bir bileşenidir. “Madencilik”, son derece karmaşık bir hesaplama matematik problemini çözen sofistike donanım kullanılarak gerçekleştirilir. Sorunun çözümünü bulayan ilk bilgisayar, bir sonraki bitcoins bloğu verilir ve işlem tekrar başlar.

Kripto para madenciliği özenli, masraflı ve sadece sporadik olarak ödüllendiricidir. Bununla birlikte, madencilik, madencilerin kripto belirteçleriyle çalışmaları için ödüllendirildikleri için kripto para birimi ile ilgilenen birçok yatırımcı için manyetik bir itiraz vardır. Bunun nedeni girişimci tiplerin madenciliği cennetten kuruş olarak görmesi olabilir, 1849’daki Kaliforniya altın arayıcıları gibi. Ve eğer teknolojik olarak eğimliyseniz, neden yapmıyorsunuz?

Ancak, zaman ve ekipmana yatırım yapmadan önce madenciliğinin gerçekten sizin için olup olmadığını görmek için bu açıklayıcıyı okuyun. Öncelikle Bitcoin’e odaklanacağız (her yerinde, ağa veya kriptokrasiteye bir kavram olarak başvururken “Bitcoin” ve bir miktar bireysel belirteçten bahsederken “bitcoin” kullanacağız).