Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Miner Marathon Digital, İki Yıl Sonra İlk Kez BTC Satıyor

Yazan Şubat 3rd, 2023Yorum Yazılmamış


Satışa rağmen Nasdaq listesinde yer alan madenci Marathon, dünyanın en büyük kamu bitcoin hazinelerinden birini elinde tutmaya devam ediyor.

Halka açık bir bitcoin madenciliği şirketi olan Marathon Digital, iki yıl sonra ilk kez bitcoin satışını duyurdu.

Marathon’un aylık madencilik güncellemesinde, “Aylık işletme maliyetlerini karşılamak için 2023’te bitcoin varlıklarımızın bir kısmını satmaya devam etmeyi planlıyoruz.” “Bu satışlara rağmen, üretimimizin artması ve Ocak ayında bitcoin fiyatının değerlenmesi sahip olduğumuz bitcoin miktarını azalttığı için, 31 Aralık 2022 itibarıyla 7.815 bitcoin olan sınırsız bitcoin mevcudumuz 31 Ocak 2023 itibarıyla 8.090 bitcoin’e yükseldi. teminat olarak gösterilir. Ek olarak, ayı 133,8 milyon $ sınırsız nakit ile kapattık.

Marathon Digital, Michael Saylor’ın MicroStrategy’sinden sonra sektördeki en büyük halka açık bitcoin varlıklarından birini elde etti. Firmanın güncellemesine göre, satış herhangi bir sıkıntı nedeniyle yapılmadı, stratejik bir finansal hamleydi.

Güncelleme, “Önceki basın bültenlerinde ve kazanç çağrılarında, Marathon, Şirketin üretim artmaya başladığında işletme giderlerini karşılamak için bitcoin varlıklarının bir kısmını satmayı planladığını belirtti.” “Üretimin artmasıyla Marathon, Ocak 2023’te 1.500 BTC satmayı seçti.”

Maraton, diğer bitcoin madencileri gibi, artan elektrik fiyatlarından bitcoin fiyatını azaltan yaygın bulaşmaya kadar çeşitli endüstri zorluklarının görüldüğü bir 2022’yi atlatmak zorunda kaldı.

Bu zorluklara rağmen güncelleme, şirketin iyimser konumunu şöyle açıklıyor: “Geleceğe baktığımızda, bu yıl için odak noktamız daha fazla madenciye enerji vermek ve performanslarını optimize etmek. 2023’ün ortalarına doğru yaklaşık 23 exahash hesaplama gücü kurarak, Marathon’u dünyanın en büyük ve enerji açısından en verimli Bitcoin madenciliği operasyonlarından biri haline getirme yeteneğimize güveniyoruz.”