Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Nasıl Alınır?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin son zamanlarda öne çıkan yepyeni para birimi olduğu için, birçok insan aslında ne olduğunun ve nasıl yararlı olabileceğinin farkında değil. ABD Doları, Peso ve hatta Euro’ya benzer, ancak tek fark tek bir hükümetin veya tek bir şirketin bunu kontrol edememesidir.

Bitcoin merkezi olmayan bir eşler arası para birimidir. Onunla çalışan her bireyin bilgisayarına bağlanır. Kısacası, dijital para birimidir ve bu para birimini kullanarak işlem yapmak için bir merkez bankasına gerek yoktur. Artık izleyiciler arasında sıcak bir mal haline geldi. Dijital para birimlerini kullanan işlemler anında gerçekleşir ve herhangi bir işlem ücreti söz konusu değildir. En iyi yanı, kimsenin bitcoin ağını manipüle demeyeceğidir.

Dijital para birimleriyle ilgileniyorsanız, bitcoin satın almayı da bilmelisiniz. Bazı insanlar bitcoinlerle uğraşmanın gerçekten zor olduğunu söylüyor, ancak gerçek şu ki bitcoin almak çok kolay. Banka hesabı açmaktan bile daha kolaydır.

Bitcoin satın almayı öğrenmek istiyorsanız, cüzdan yazılımını nasıl kullanacağınızı öğrenmeye başlamanız gerekecektir. O zaman bitcoin satın alabilmeniz için para göndermeyi ve almayı öğrenmeniz gerekecek. Her şeyden önce, bir cüzdana ihtiyacınız olacak. Bunu, bir cüzdana ev sahipliği yapan herhangi bir borsaya kaydolarak yapabilirsiniz. Borsalara girdiğinizde, daha fazla cüzdana ihtiyacınız olacak. Bitcoinleri anlamak için kendi PC’nizde de bir tane olmalı çünkü bazı deneysel borsalar dahil olacak. Paranızı güvende tutmak istiyorsanız, para alışverişi yaparak hareket ettirmeye devam etmek en iyisidir.

Bitcoin satın almanın en yaygın yöntemi, bunları bir borsadan satın almaktır. Bugün dijital para birimlerinin satın alınmasını kolaylaştıran birçok web sitesi bulunmaktadır. Bu borsalar aslında bitcoinleri kendileri satmaz. Bir alıcıyı bir bitcoin satıcısıyla eşleştirdiler. Bu borsalar, değişim gerçekleşmeden önce kullanıcıdan bazı kişisel bilgileri sağlamasını ister.

Bitcoin edinmenin bir başka yolu da onları çıkarmaktır. Bugün var olan her bitcoin bir zamanlar Bitcoin Madencilik Ağı üzerinden mayınlıydı. Ancak madencilik son derece riskli olabilir. Zamanla zorluk artar ve bir kullanıcının kar elde etmesi neredeyse imkansız hale gelir.

Hepsi bu kadar değil; dijital para birimini özel bir komisyoncudan da satın alabilirsiniz. Bitcoin almak için broker ile bir değişime girebilirsiniz, ancak bu bazı dezavantajlarla birlikte gelir. Takas isimsiz olacak. Broker hakkında cüzdan numarası dışında herhangi bir gerçek ayrıntı bile bilmiyorsunuz, ancak takasın gerçekleşmesi için hala para transferi yapmanız gerekiyor. Bitcoin borsaları kaybolursa kazıklanma riski vardır. Bu da bitcoinlerinizi kaybetmenize neden olur.

Kısacası, bitcoinler para kazanmanıza yardımcı olabilir ve bunun için takası yapmak için doğru zamanı bilmeniz yeterlidir.