Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Nasıl Alınır

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Herkes bitcoin’in ne olduğunu ve nasıl kazanılıp harcanmasını merak ediyor. Bitcoin, piyasa değeri ve işlemleri yürütecek aracıların olmadığı pazar payı konusunda dünyanın en ünlü ve en büyük dijital para birimidir. Microsoft Kurucu Ortağı Bill Gates, “Bitcoin teknolojik bir tur gücüdür” diyecek kadar Bitcoin’e çok güveniyor.

Nobel Barış Ödülü adayı Leon Louw’a göre, dünyanın en önemli gelişmelerinden biri olma potansiyeline sahip olduğu için her bilgi sahibi kişinin en azından bitcoin hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor.

Bitcoin’leri doğrudan diğer bitcoin kullanıcılarından pazar yerleri veya borsalar aracılığıyla satın alabilir ve biri sabit nakit, kredi kartı veya banka kartları, elektronik havaleler, diğer kripto para birimleri, PayPal vb.

O Zaman İnsan Nasıl Bitcoin Satın Alabilir?

Bitcoin Cüzdanı Alın

Bitcoin’lerinizi saklamak, almak ve göndermek için bir yere ihtiyacınız olacağından, bitcoin satın alırken ilk adım budur. Farklı bitcoin cüzdanları farklı güvenlik seviyeleri sağlar ve işlemleriniz için en uygun güvenlik düzeyini seçebilirsiniz. En popüler cüzdan seçenekleri şunlardır:

• Bilgisayarınızın sabit diskinde depolanan bir cüzdan yazılımı

• Çevrimiçi cüzdan olan web tabanlı bir hizmet

• Hesabı korumak için birçok farklı anahtarın kullanımını içeren ve bitcoinlerinizi güvenli ve çevrimdışı tutan çok amaçlı bir cüzdan

Bir sonraki adım Bitcoin cüzdanınızı finanse etmek ve sipariş vermeye başlamaktır.

Bitcoins Nereden Alınır?

• Localbitcoins: – Bu, yüz yüze işlemlerin ve müzakere edilen fiyatların düzenlenmesi için birincil sitedir. Emanet hizmeti, alıcı ve satıcı için ek bir koruma katmanı eklediği için siteyi popüler hale getirmiştir PayPal.

• Coinbase: – Bu, bitcoin satın almanın en basit yollarından birine sahip popüler bitcoin cüzdanlarından bir diğeridir. Kaydolduktan sonra, biri 5 $ bonus alır. A+ güven puanına sahiptir. Bitcoin satın almak için kartınızı veya banka havalelerinizi kullanın.

• Wesellcrypto: – Bu site üst sıralarda yer alıyor ve acemi dostu. B + güven derecelendirmesine sahiptir ve PayPal hesabınız üzerinden bitcoin satın alabilirsiniz.

• Bitquick: – Bu site aynı zamanda kullanıcıların sert para birimi ve banka havaleleri yoluyla bitcoinler için ödeme satın almasına ve kabul etmesine izin vermek için acemi dostudur. Güven derecesi B’dir.

Bitcoin’lerle anonim olarak mal satın alabilirsiniz; Bitcoin’ler herhangi bir ülkeden düzenlemeye tabi olmadığından daha ucuz uluslararası ödemeler yapmak. Bitcoin piyasası çok değişkendir ve fiyat arttığında daha fazla insan kar etmeyi umarak onları satın alır.