Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Satın Almanın ve Yatırım Yapmanın Basit Yolları

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin nedir?

Bitcoin, çevrimiçi kullanıcılara Bitcoin olarak bilinen dijital değişim birimi aracılığıyla işlem yapma olanağı sağlamak için tasarlanmış merkezi olmayan, eşler arası, dijital para birimi sistemidir. Başka bir deyişle, sanal bir para birimidir.

Bitcoin sistemi 2009 yılında açıklanmayan bir programcı tarafından oluşturulmuştur. O zamandan beri Bitcoin, ABD doları, Euro ve altın ve gümüş gibi emtia para birimlerine alternatif olarak tartışmaların yanı sıra büyük ilgi gördü.

Popülerliğe Yükselin

Bitcoin, 2009 yılından önce iş ve finans dünyasında çok fazla ilgi görmemişti. 2011-2012 döneminde %300’ün üzerinde değer kazandığı dönemde öne çıktı. Bitcoin geçen yılın Ağustos ayından bu yana değerinde %400’lük bir büyüme yaşadı. Sonuç olarak, dünyanın dört bir yanındaki risk sermayesi firmaları ve yatırımcılar kripto para birimine önem vermeye devam ediyor.

2014’ün ilk yarısında, girişim sermayesi şirketleri ilk çeyrekte Bitcoin’e 57 milyon dolar yatırım yaptı ve ardından ikinci çeyrekte toplam 130 milyon dolar olan 73 milyon dolar daha, bu da geçen yılki toplam 88 milyon dolardan% 50 daha fazla. Bu, Bitcoin firmalarının 2.2 milyon dolarlık nispeten yetersiz bir meblağ topladığı 2012 senaryosuna tam bir tezat oluşturuyor.

Bu istatistikler, Bitcoin’in yatırımınıza değer olduğunu şüphe götürmez bir şekilde kanıtlıyor, bu da şu soruyu akla getiriyor, Bitcoin’i nasıl satın alabilir ve yatırım yapabilirsiniz?

Bitcoin’deki acemi yatırımcılar için bir kılavuz

Bitcoin’e yatırım yapmak için en kolay ve en az karmaşık yöntem bitcoin satın almaktır. Btc olarak kısaltılmış bitcoin alım satım işine dahil olan, özellikle ABD’de ve yurtdışında birçok köklü firma vardır.

Coinbase

ABD’de yaşıyorsanız, aradığınız yer Coinbase’dir. Coinbase, müşterilerine mevcut piyasa fiyatının %1’i kadar tahmini bir artışla BTC sağlar. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayanlar Coinbase cüzdanlarını banka hesaplarıyla senkronize etme seçeneğine sahiptir. Sonuç olarak, gelecekteki ödeme transferleri sorunsuz bir şekilde yapılır. Bu şirket size zaman zaman otomatik bitcoin satın alma seçeneği de sunar. Örneğin, her ayın başında 50 $ bitcoin satın almak istiyorsanız, Coinbase bu miktar için bir otomatik satın alma ayarlamanıza izin verir.

Bu hizmeti kullanmaya başlamadan önce hüküm ve koşullara dikkat edin. Otomatik bir bit coin hizmetine abone olduysanız, BTC’nin her ay satın alındığı fiyatı kontrol edemeyeceksiniz. Coinbase’in bir Bitcoin borsası olarak işlev almadığını unutmayın, yani madeni paraları doğrudan firmadan alıp satarsınız. Firma madeni paraları diğer alıcılardan tedarik etmek zorunda olduğundan, hızlı piyasa hareketleri sırasında sipariş verirken gecikmeler veya aksamalarla karşılaşabilirsiniz.

BitStamp

BitStamp geleneksel bir bitcoin borsasının gereksinimlerine uygundur. Bitcoin, şirketin kendisiyle değil, diğer kullanıcılarla ticaret yapmanızı sağlayan bir aracı görevi görür. Burada likidite daha yüksektir ve sizinle ticaret yapmak isteyen birini bulmak için her zaman iyi bir şansınız vardır. 30 günlük bir süre içinde 150.000 $ işlem ederseniz% 0.2’ye düşürülebilecek% 0.5’lik bir başlangıç ücreti vardır.

Bitcoin satın almanın alternatif yolları

Yerel Bitcoin’ler

Bitcoin’lere yatırım yapmanın tek yöntemi takas değildir. Yerel Bitcoin’ler genellikle BTC’yi çevrimdışı satın almak için kullanılır. Web sitesi potansiyel alıcıları ve satıcıları bağlamak için tasarlanmıştır. Bitcoin’ler satıcıdan bir emanette dolaptır ve sadece alıcılara serbest bırakılabilir.

Bitcoinleri çevrimdışı satın almak her zaman çok güvenilir veya güvenli değildir. Bu nedenle, gündüzleri satıcılarla tanışmak ve işlerin kötüye gitmesi durumunda bir arkadaşınızın sizinle birlikte etiketlemesine izin vermek tercih edilir.

Bitcoin sadece modern bir trend değil. Risk sermayesi şirketleri Bitcoin’i uzun vadede geleneksel para biriminin iyi bir alternatifi olarak görüyorlar. Bitcoin yatırım alanına girmenin bozuk para yolları vardır. Daha önce de belirtildiği gibi Coinbase, BitStamp ve Local Bitcoins, Amerika Birleşik Devletleri’nde bitcoin’e yatırım yapmak için en popüler kanallardır. Ödevinizi yapın ve hangi caddenin tüm kutularınızı işaretlediğini öğrenin.