Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Teknik Analizi 3 Ocak 2022

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin (BTC), kritik Fib destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor ve bazı yükseliş işaretleri üretti.

Haftalık görünüm

BTC, 27 Aralık – 2 Ocak haftasında önemli ölçüde düştü ve 45.678 dolara düştü. Ancak bundan sonra ralli yaparak 47.286 dolardan kapandı. Bu önemlidir çünkü önceki büyümeyi yutan mum geçersiz kılınmamıştır.

Şu anda BTC, 44.300 dolar olan 0.618’de fib izleme desteğinin hemen üzerinde işlem görüyor.

Ancak teknik göstergeler tarafsız bir tablo çiziyor.

Bir momentum göstergesi olan RSI, 50 çizgisinin (kırmızı daire) üzerindedir. Bu nötr bir eğilimin işaretidir. Trend yönünün daha net olması için bu çizginin üstünde veya altında belirleyici bir hareket gerekiyor.

Aynı şekilde, kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamaların (MA’lar) oluşturduğu MACD düşüyor, ancak pozitif bölgede kalıyor.

fan-tich-bitcoin

BTC / USDT haftalık grafik | Kaynak: TradingView

Boğa ayrışması

BTC’nin günlük grafiği çok daha fazla yükseliş görünümü sunuyor. Bunun ana nedeni, hem RSI hem de MACD’de bir yükseliş ayrışması olmasıdır.

Kilit direnç 52.400 dolarda, ancak 58.750 dolarda daha güçlü bir direnç de var. Bu hem yatay bir direnç aralığı hem de 0,618 fib geri çekilme direncidir.

fan-tich-bitcoin

BTC / USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

Göstergeler için MACD çizgisinin sapması özellikle önemlidir. Çünkü önceki iki kez bu olduğunda, önemli bir hareket izledi.

Mevcut sinyalle karşılaştırıldığında, önceki sapma daha nettir. Sonuç olarak BTC, keskin bir yükselişe geçmeden önce ayrışma geliştirmeye devam edebilir.

fan-tich-bitcoin

BTC / USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

Kısa vadeli oynaklık

Günlük zaman dilimine benzer şekilde, iki saatlik zaman diliminde hem MACD hem de RSI’da bir yükseliş farklılığı var. Bu, yukarıda belirtilen direnç seviyelerine doğru yukarı yönlü bir hareket olabileceğinin bir göstergesidir.

fan-tich-bitcoin

BTC / USDT 2 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

BTC fiyatını buradan görebilirsiniz.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Sorumluluk Reddi: Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar bir karar vermeden önce dikkatlice araştırmalıdır. Yatırım kararlarınızdan biz sorumlu değiliz.

SN_Nur

Beincrypto’ya göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin