Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Teknik Analizi 4 Ocak

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin (BTC), Aralık ayının en düşük seviyelerine yakın işlem görüyor ancak olası bir yükseliş eğiliminin güçlü işaretleri gösteriyor.

Boğa ayrışması olası bir ralliye işaret ediyor

23 Aralık’ta BTC, 10 Kasım’daki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana oluşan alçalan direnç çizgisini kırdı. Bu, önceki düzeltmenin tamamlandığını gösterir.

Daha sonra 46.000 dolar civarında kırılma öncesi seviyelere geri döndü. Bu hareketin, genellikle bir yukarı dönüş modeli olarak görülen çift dip oluşturması muhtemeldir.

Ayrıca hem MACD hem de RSI önemli yükseliş farklılıkları yarattı. Bu, fiyat düşüşüne momentumda bir düşüşün eşlik etmediği bir yükseliş sinyalidir.

Geçmişte, bu ayrışma muazzam yukarı doğru hareketleri katalize etti.

Bir sonraki direnç, 0.382-0.618 Fib direnç seviyelerinin yarattığı 52.400 dolar ile 58.750 dolar arasında.

fan-tich-bitcoin

BTC / USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

Kısa vadeli erişim

Altı saatlik grafik, BTC’nin Aralık ayının başından bu yana 46.300 dolar ile 51.800 dolar aralığında işlem gördüğünü, yakın zamanda 27 Aralık’ta aralığın direnç alanından kapatıldığını ve o zamandan beri aşağı hareket ettiğini gösteriyor.

30 Aralık itibariyle BTC, aralığın destek alanı içinde işlem görüyor. Günlük zaman dilimine benzer şekilde, RSI önemli bir yükseliş ayrışması oluşturuyor. Sonuç olarak, aralığın orta çizgisine doğru bir hareket ve muhtemelen aralığın yüksek seviyeleri bekleniyor.

fan-tich-bitcoin

BTC / USDT 6 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

dalgaları say

En olası dalga sayısı, BTC’nin hala düzeltici bir düzende olduğunu gösteriyor. Şu anda FIb 0.618’deki geri çekilme desteğinin hemen üzerinde işlem görüyor ve bu da muhtemelen fiyatı tekrar yukarı çekmeye yardımcı olacak.

W:Y dalgası, bu tür yapılarda yaygın olan 1: 1 oranına sahipse, BTC 55.850 dolarlık yerel bir zirveye ulaşabilir. Bu yüksek, yukarıda açıklanan Fib direnci aralığında oluşturulur.

fan-tich-bitcoin

BTC / USDT 2 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

BTC fiyatını buradan görebilirsiniz.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Sorumluluk Reddi: Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar bir karar vermeden önce dikkatlice araştırmalıdır. Yatırım kararlarınızdan biz sorumlu değiliz.

SN_Nur

Beincrypto’ya göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin