Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Temel Bilgileri

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin’e aşina olmayan biri için akla gelen ilk soru, “Bitcoin nedir?” Ve sık sorulan bir başka yaygın soru Bitcoin fiyatı ile ilgilidir. 2009’un başlarında piyasaya sürülmesiyle Bitcoin başına 10 sentin altında başladı. O zamandan beri istikrarlı bir şekilde yükseldi ve son zamanlarda Bitcoin başına 4000 dolar civarında gezindi. Yani Bitcoin değeri veya Bitcoin oranı ile ilgili olarak bu, değerin en dikkat çekici takdiridir ve son sekiz yılda çok, çok sayıda milyoner yaratmıştır.

Bitcoin piyasası dünya çapındadır ve Çin ve Japonya vatandaşları diğer Asya ülkeleriyle birlikte satın alımında özellikle aktif olmuştur. Bununla birlikte, son zamanlarda Bitcoin haberlerinde Çin hükümeti bu ülkedeki faaliyetlerini bastırmaya çalıştı. Bu eylem Bitcoin’in değerini kısa bir süre için düşürdü, ancak kısa sürede geri döndü ve şimdi önceki değerine yakın.

Bitcoin tarih tablosu çok ilginç. Yaratıcısı, 2008’de “sanal altın” olarak tasarlayan ve ABD ekonomik krizinin doruğunda 2009’un başlarında ilk Bitcoin yazılımını yayınlayan isimsiz bir parlak matematikçi grubuydu (Satoski Nakamoto takma adını kullanarak). Kalıcı bir değere sahip olmak için altının sınırlı bir arza sahip olması gerektiğini biliyorlardı. Böylece bunu oluştururken arzı 21 milyon Bitcoin olarak sınırladılar.

Bitcoin madenciliği, yeni Bitcoin’in oluşturulduğu süreci ifade eder. Geleneksel para birimiyle, hükümet ne zaman ve nerede basılacağına ve dağıtılacağına karar verir. Bitcoin ile “madenciler” karmaşık matematiksel sorunları çözmek için özel bir yazılım kullanırlar ve karşılığında belirli sayıda Bitcoin verilir.

Daha sonra ortaya çıkan bir soru, Bitcoin madenciliğinin buna değer olduğudur. Cevap ortalama bir kişi için HAYIR’dır. Çok sofistike bir bilgi ve güçlü bir bilgisayar sistemi gerektirir ve bu faktörlerin kombinasyonu onu kitleler için ulaşılamaz hale getirir. Bu, bitcoin madenciliği 2017 için geçmiş yıllara göre daha da geçerlidir.

Birçok kişi Bitcoin’i kimin kabul ettiğine merak ediyor. Bu soru çeşitli şekillerde sorulur, bitcoin kabul eden mağazalar nelerdir, bitcoin kabul eden web siteleri nelerdir, bitcoin kabul eden bazı perakendeciler nelerdir, bitcoin kabul eden bazı yerler nelerdir ve bitcoin’i nereye harcayabilirim.

Giderek daha fazla şirket kripto para birimlerini kabul etmenin değerini geçerli bir ödeme seçeneği olarak görmeye başlıyor. Bunu yapan bazı büyük şirketler DISH ağı, Microsoft, Expedia, Shopify mağazaları, Newegg, Payza, 2Pay4You ve diğerleridir. Şu anda iki önemli bekleme walmart ve Amazon vardır.

Ethereum, kripto para piyasasında Bitcoin’e en güçlü rakiptir ve birçok kişi Bitcoin vs Ethereum sorusunu merak ediyor. Ethereum 2015’in ortalarında kuruldu ve biraz popülerlik kazandı, ancak kullanım, kabul ve değer konusunda hala Bitcoin’in çok gerisinde yer alıyor.

Sık sık gündeme gelen bir soru genellikle Bitcoin dolandırıcılığı ile ilgilidir. Bu yazarın günde% 1-2 büyüme sözü veren bir şirketten satın alma yapan bir arkadaşı var. Şirket web sitesi hiçbir iletişim bilgisi listelemedi ve birkaç ay sonra web sitesi bir gün kayboldu ve arkadaşım birkaç bin dolar olan yatırdığı tüm parayı kaybetti.

Başlamak için Bitcoin’lerin nasıl satın alınılacağını, Bitcoin’in nasıl satın alınılacağını veya kredi kartıyla Bitcoin’in nasıl satın alınılacağını bilmek gerekir. Coinbase bunu yapmak için çok popüler bir sitedir. Ücreti% 3.75 ve satın alma sınırı günlük 10.000 $ ‘dır. Bu muhtemelen bitcoin satın almanın en kolay yolu olacaktır.

Diğerleri banka kartı ile Bitcoin satın almak istiyor. Coinbase ayrıca bu hizmeti sunar ve banka veya kredi kartınızla nasıl devam edersiniz konusunda adım adım net talimatlara sahiptir.

Anında Bitcoin satın almak isteyenler var. Bu Paxful, Inc.’de yapılabilir ve W. Union veya herhangi bir kredi/banka kartı aracılığıyla yapılabilir.

Ortaya çıkan diğer yaygın sorular, Bitcoin satın almanın en iyi yolunun ne olduğu, bitcoin almanın en iyi yolu veya çevrimiçi bitcoinleri nereden satın alacağınızdır. En kolay yol muhtemelen daha önce bahsedilen Coinbase gibi bir dijital varlık borsası üzerinden satın almaktır. Onlarla bir hesap açmak acısızdır ve banka hesabınızı onlarla bağladığınızda Bitcoin’i kolayca satın alabilir ve satabilirsiniz. Burası muhtemelen Bitcoin satın almak için en iyi yerdir.

Bitcoin cüzdanının ne olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilmek gerekir. Sadece bir banka hesabının Bitcoin eşdeğeridir. Bitcoin almanızı, saklamanızı ve başkalarına göndermenizi sağlar. Yaptığı şey, Bitcoin gizlilik anahtarlarından oluşan bir koleksiyonu saklamaktır. Genellikle bir parola ile şifrelenir veya yetkisiz erişime karşı başka bir şekilde korunur.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli dijital cüzdan türleri vardır. Bir web cüzdanı, web tarayıcınız olsa da Bitcoin göndermenizi, almanızı ve saklamanızı sağlar. Başka bir tür bir masaüstü cüzdanı ve burada cüzdan softwdoğrudan bilgisayarınızda depolanır. Mobil cihaz tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış mobil cüzdanlar da vardır.

Zaman zaman gündeme gelen bir soru, Bitcoin hisselerinin veya Bitcoin hisselerinin nasıl satın alınılacağıdır. Bu alanda ilerlemenin en yaygın yolu Bitcoin’i hisse senedini değil doğrudan satın almaktır.

Bitcoin’in piyasa akışını izlemek için tasarlanmış bir yatırım fonu olan Bitcoin Yatırım güveni adlı bir varlık vardır. Ancak bazı analistler bunu bu pazara dahil etmenin riskli bir yolu olarak nitelendiriyor.

Bitcoin döviz kuru USD, dünyanın finansal pazarına girişinden bu yana geçen 8 yıl boyunca hem günlük olarak hem de uzun vadede yakından izlenen bir ölçüttür. Bitcoin değerlemesinde en güncel oranı alan popüler bir şirket XE’dir. Bitcoin’i USD değerlemesine ve ayrıca tam Bitcoin fiyat grafiğini, Bitcoin değer grafiğini ve Bitcoin’den USD’ye grafiği gösterirler. “Bir Bitcoin ne kadar?” diye sorarsanız, sürekli güncellenen grafiklerinden her zaman bileceksiniz.

Bu alanda gündeme gelen benzer sorular bitcoin kuru geçmişi, canlı bitcoin fiyat grafiği, bitcoinden dolar kuruna, bitcoin dolar grafiği ve bitcoin 5 yıllık grafiği ile ilgilidir. Daha önce bahsedilen web sitesi xe, bu soruların cevapları için de iyi bir kaynaktır.

Bitcoin nakit ile ilgili olarak, yani. Bitcoin satışından USD almak için Bitwol, bunu yapmanızı sağlayan bir şirkettir. WikiHow sizi bu süreçten alacak başka bir şirkettir.

Bitcoin öngörülen değeri sıkça tartışılan bir konudur. Ocak 2015’te bir bitcoinin fiyatı 215 dolardan işlem göreydi. Şu anda 5000 dolar civarında. Bu olağanüstü bir artış ve çoğu uzmanın o zaman tahmin edeceğinin çok ötesinde. Şu anda dünyanın dört bir yanındaki uzmanların tahminlerini incelerken ortak bir cevap, en yüksek değerin yaklaşık 10.000 $ ‘a yerleşeceği ve hatta bir uzmanın 100.000 dolara ulaşan bir değer öngördüğü gibi görünüyor.