Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Ticaret ve İşletme

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto para birimlerinin geleceği

Kriptografi tabanlı döviz piyasasına baktığınızda, aynı zamanda heyecan verici, endişe verici ve gizemli görünecektir. Öncü Bitcoin, son birkaç yılda büyük bir popülerlik kazandı. Para birimi şüphesiz önemli ölçüde düştü, ancak bir kez daha konumunu geri kazandı. Ayrıca, yeni kriptografi tabanlı para birimlerinin ICO’ları hızlı bir aşamada ortaya çıkıyor.

Bitcoin endüstrisine çok para yatırılır

Etki alanına büyük miktarda para yatırıldığı gerçeğini göz ardı edemeyiz. Ancak finans uzmanlarına göre, tüm gelecek biraz şüpheci görünüyor. Kripto para birimi ile ilgili gelecek daha çok teknolojik eğilimlerin tahminlerine ve yapılan spekülasyonlara dayanmaktadır. Parlak bir gelecek düşünen bazı kripto para birimi savunucuları var, diğerleri ise kripto para biriminin geleceğiyle insanları uyarıyor.

2030’a kadar ulusal para birimlerinin değiştirilmesi

Önde gelen fütüristlerden bazıları tarafından kripto para biriminin kalacağına ve finansal piyasayı yöneteceğine inanılmaktadır. Kripto para birimlerinin 2030 yılına kadar ulusal para birimlerini neredeyse% 25 oranında değiştireceği tahmin ediliyor. Kripto tabanlı para birimleri, özellikle çalışma biçimleri nedeniyle daha verimli olarak kabul edilir. Bu nedenle, ulusal para birimlerini değiştirmek çok büyük bir şey olmayacaktır.

Bitcoin’in tanıtıldığı 2009 yılında çok fazla potansiyel gösterdi ve başarılı oldu. Bir yıl içinde gelişti ve büyümesi hala devam ediyor, bu da onu yasal bir para birimi ve birçok ülkede bir varlık haline getirdi. Son birkaç yılda, birkaç kripto para birimi daha ortaya çıktı ve popülerlikleri, küresel finans ekonomisinde işleyen geleneksel para birimleri dışında yeni varlığın veya para biriminin meşrulaştırılmasına yol açtı.

Kriptografi bazlı döviz ekonomisinde kaybedilecek bir miktar para olacağı gerçeğini inkar edemeyiz. Ancak, karlı gelir elde etme olasılığının yüksek olduğuna da inanılmaktadır.

Kriptografiye dayalı para birimlerinin nakit gibi çalışmasını bekleyemezsiniz

Kripto türü para birimleri blockchain teknolojisinde çalışır ve geleneksel para birimlerinin aksine herhangi bir merkezi otoriteye bağlı değildir. Genellikle blockchain ekonomisi olarak adlandırılır bazı uzmanlar. IRS, kripto para birimini gerçek para biriminden daha çok bir mülk gibi görür. Bitcoin’in gayrimenkul satışına az çok benzediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Bitcoin’inizi satarken, gizli dijital bilgileri başkasına aktarabilirsiniz. Düzenli işlemler için kripto para birimlerinin kullanımını daha kolay hale getiren birkaç Visa şirketi vardır. Ancak, kripto para birimi hala ana akım ekonomide güçlü bir konumda olması gereken bir şeydir.