Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Ticaret Volatilitesi Lehinize Çevirmenin Kolay Yolları

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto para biriminden bahsederken popülerlik konusunda Bitcoin’in gerçek bir patlamanın tadını çıkardığını söylemek doğru olacaktır. Bu çok popüler kripto para birimi yatırımcılar, tüccarlar ve tüketiciler arasında vurdu ve herkes Bitcoin’de bir öldürme ticareti yapmak için çalışıyor. Çoğu insanın ticareti için seçmesinin nedeni olabilecek daha düşük ücretler, işlem hızı ve artan değer kadar sunacak çok şeyi vardır. Bu, ancak çalkantılı bir pazardır ve büyük yapmak için satarken ve satın alırken çok akıllı bir tüccar olmanız gerekir. Özveri ve disiplin ile Bitcoin volatilitesi lehinize dönebilirsiniz. İşte bunu yapmanın basit ama etkili yolları.

En son Bitcoin haberlerini takip edin

Haber öğelerinin hepsi bu para birimini etkilemeyebilir, ancak gerçek şu ki, fiyatını büyük ölçüde etkileyebilecek bazı öğeler var. Bitcoin ile ilgili haberlere ve tipik haberler için canlı haber akışına erişerek, zamanında bir şey yakalayabilirsiniz, böylece ticaretinizde size iyi şans getirecek kararlar alırsınız. Bitcoin haberleri ve performansı üzerinde etkisi olabilecek diğer beklenmedik haberlerle her zaman güncel olmaya yardımcı olur.

Stop kayıplarını kendi avantajınıza kullanın

İster ticaretinizle yeni başlıyor olun, ister bir süredir bu iştesiniz, kayıpların kaçınılmaz olduğu zamanlara hazırlıklı olmanız gerekir. Kimse bir kayıp yapmayı beklemez, ancak şans her zaman oradadır, bu nedenle güvenilir bir stop loss planı uygulama ihtiyacı vardır. Değerlemeler düzenli olarak dalgalanır ve kötü günlere hazırlıklı olmanız gerekir. Piyasa, karlarınız üzerinde ciddi etkileri olmadan önce kayıpları durdurmak için otomatik olarak ayarlayabileceğiniz araçlar sunar. bitcoin vadeli işlem piyasalarına, CFD’ye veya nakite ilginiz olsun, açık pozisyonları korumak için stop loss kullandığınızdan emin olun.

Teknik analizi içten içe anlama

Bu ticarete katılmadan önce çok önemlidir. Bitcoin’in değerlemesini etkileyecek bir yönetim organı veya banka olmadığını göz önünde bulundurarak, birden fazla şekilde kendi yargıcınız olmanız gerekir. Piyasanın temellerini anlamıyorsanız ve fiyat grafiklerini nasıl analiz ettiğinizi veya fiyat eylemlerini nasıl okuyacağınızı ve göstergeleri nasıl uygulayacağınızı bile bilmiyorsanız, yanlış hamleler yapmaya mahkumsunuz demektir. Fiyat modellerinin spekülatif olduğunu ve gerçekten önemli olan tüm teknik özellikleri bilmenizi önemli hale getirdiğini unutmayın.

Kozunuza karşı ihtiyatlı olun

Kaldıraç, kazançlarınızı artırma veya kayıplarınızı büyütme yeteneğine sahiptir. Kaldıraçlarınızla çok fazlaysanız, paranızı yönetme konusunda biraz pervasız olma eğiliminde olacaksınız ve bu sonunda ticaret hesabını havaya uçurur. Öte yandan, kaldıraçlarınıza çok dikkat etmek, premium işlemlerin beklendiği gibi tam yeteneklere performans gösteremeyeceği düşünüldüğünde performansı engelleyebilir. Bitcoin ticareti söz konusu olduğunda, iyi getirilerin tadını çıkarmak için bir dengeleme hareketi yapmanız gerekir.