Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Ticareti Hakkında Bilgi Edinin

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin’ler, birçok yatırımcı ve yatırımcı tarafından kullanılan en yeni dijital para birimi şeklidir. Herhangi bir borsa bitcoin ticareti yapabilir, ancak zor kazanılan paranızı kaybedebileceğiniz için riskli bir atıştır. Devam etmeden önce oldukça dikkatli olunmalıdır.

Bitcoin Hakkında:

Bir bitcoin, biçim olarak dijital olmasına rağmen para birimiyle aynıdır. Kaydedebilir, yatırım yapabilir ve harcayabilirsiniz. Kripto para birimi bir zamanlar piyasada dolaştı ve Bitcoin’e yol açtı. Bu, 2009 yılında Satoshi Nakamoto takma adlı isimsiz bir kişi tarafından başladı. Bitcoin, oranı 2 dolardan 266 dolara fırladıkça bu yıl boyunca popülerlik kazandı. Bu, Şubat ve Nisan aylarında oldu. Madencilik olarak bilinen bir sürecin blok adı verilen güçlü bilgisayar algoritmalarını kullanarak bir Bitcoin ürettiği söyleniyor. Bir bloğun şifresi çözüldükten sonra yaklaşık 50 Bitcoin kazanırsınız. Genellikle, tek bir sorunu çözmek çok zaman alır, belki bir yıl kadar. Bunu yapamazsanız, bu Bitcoin’leri almak için başka bir ortam vardır; bu sadece onları satın almaktır.

Bir Bitcoin’in Çalışması:

Bir Bitcoin satın alırken fiziksel paranızı değiştirir ve dijital para birimini bir Bitcoin şeklinde alırsınız. Çok basittir, para birimi alışverişi yapmak istiyorsanız, bu para birimini almak için ödemeniz gerekir. Bitcoin’lerde de durum aynı. Bitcoin’in mevcut oranını ödersiniz. 200 $ olduğunu varsayalım, bu yüzden 200 $ ödeyin ve bir Bitcoin alın. Temel olarak bir çeşit mal. Piyasada faaliyet gösteren borsaların çoğu dövizi piyasada hareket ettirerek çok para kazanıyor. Bu Bitcoin’leri vererek ABD doları alırlar ve anında zengin olurlar. Ancak mesele şu ki, Bitcoin’leri Dolara dönüştürerek para kazanmak kolay göründüğü için, bu borsalar da paralarını oldukça kolay kaybediyorlar.

Pazarda Bir Oyuncu Olun:

Bitcoin piyasasında oyuncu olmanın birkaç yolu vardır. En basit yol, özel bir bilgisayar satın almak ve bazı Bitcoins madencilik yazılımlarını yüklemek ve blokların şifresini çözmeye başlamaktır. Bu sürecin mümkün olan en kolay yol olduğu söyleniyor ama yavaş.

Daha hızlı para kazanmak istiyorsanız, bir takım kurmalısınız. Dört ila beş üyeden oluşan bir Bitcoin havuzu düzenlemelisiniz. Daha sonra bir madencilik havuzu oluşturabilir ve blokların şifresini bir bireyin yapabileceğinden daha hızlı çözebilirsiniz. Aynı anda birkaç bloğun şifresini çözecektiniz.

Bitcoin’ler aracılığıyla para kazanmanın en hızlı yolu doğrudan piyasalara gitmeniz gerektiğidir. Piyasada faaliyet gösteren saygın ve güvenilir Bitcoin borsalarına gidin. Her şeyden önce kendinizi kaydetmelisiniz. Kaydolun ve bir hesap açın ve ardından onaylara buna göre yanıt vermelisiniz. Bu, Bitcoin’lerin tüm çalışan hisse senetleri hakkında sizi güncel tutacaktır. Herhangi bir çevrimiçi işlem platformunda bitcoin ticareti yapabilirsiniz. Hatta bazı şirketler bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı.