Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin tüccarları ay sonuna kadar 60 bin dolar bekliyor ve 45 bin doları ‘birikim’ olarak işaretliyor

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

2021’in sonunda kripto para piyasasının karşı karşıya olduğu düşüş baskıları, Bitcoin fiyatından sonra 2022’nin ilk haftasında devam etti (BTC) 47.000 doların altına düştü 1 Ocak’ta ve varlık, daha kısa zaman çizelgesi çizelgelerinde hala sert rüzgarlarla karşı karşıya.

Veriler Cointelegraph Markets Pro ve Ticaret Görünümü Yeni yıla başlamak için 47.500 doların üzerine çıktıktan sonra, Pazartesi günü öğleden sonra BTC fiyatının baskı altına girdiğini gösteriyor. Şu anda, boğaların artık bir savunma oluşturmaya çalıştığı fiyat 46.500 dolara düştü.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Küresel ekonomik sistem enflasyonla boğuşmaya devam ederken, piyasadaki birkaç analistin 2022’de Bitcoin’in önündeki yol hakkında söylediklerine bir göz atın.

BTC’nin desteği 48.670 dolardan geri alması gerekiyor

BTC için haftalık fiyat performansının analizi, kripto tüccarı ve takma adlı Twitter kullanıcısı ‘Rekt Capital’ tarafından ele alındı. gönderildi Aşağıdaki grafik, ana destek ve direnç alanını 48.670 dolarda gösteriyor.

BTC/USD 1 haftalık grafik. Kaynak: Twitter

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, Rekt Capital’e göre “BTC siyah köşegeni destek olarak başarıyla yeniden test etti” ve “bunu üç haftadır aralıksız yapıyor.”

Yıla başlamanın zayıflığı, BTC’yi kırmızı yatay çizgiyle vurgulanan yerleşik destek bölgesinin altına yerleştirdi. Rekt Capital, bunu yakın vadede dikkat edilmesi gereken potansiyel bir hedef olarak görüyor.

Rekt Capital dedi ki,

“Ancak, son haftalık kapanış, kırmızı yatayın (~48.670 $) destek olarak kaybolduğu anlamına geliyor. BTC, kırmızıyı destek olarak geri almak için yakında sıçrayabilir.”

Kısa vadede 46.000$’a dikkat edin

BTC’deki mevcut zayıflık, analist ve Cointelegraph’a katkıda bulunan Michaël van de Poppe tarafından da ele alındı ​​ve aşağıdaki tweet’i yayınladı ve 48.000 $ ‘dan reddedilmenin fiyatın 46.000 $’ın altına düşmesine yol açabileceğini öne sürdü.

Bitcoin için kısa vadeli mücadelelere rağmen, uzun vadeli görünüm birçok yatırımcı için yukarı yönlü görünmeye devam ediyor. Bunlar arasında analist ve takma adlı Twitter kullanıcısı ‘GalaxyBTC’ yer alıyor. gönderildi 2022’nin ilk çeyreğinde olası bir kırılmayı özetleyen aşağıdaki tablo.

BTC/USDT 6 saatlik grafik. Kaynak: Twitter

GalaxyBTC dedi ki,

“BTC’nin patlaması an meselesi ve ne kadar uzun sürerse o kadar güçlenir. Sadece Q1 yükselişte.”

İlişkili: Wharton finans profesörü, Bitcoin Y kuşağı için yeni altın diyor

Mart ayına kadar ayda boğa fincan ve kulp oluşumu ipuçları

GalaxyBTC tarafından ifade edilen BTC için bu olumlu gelecek görünümü, kripto tüccarı ve takma adlı Twitter kullanıcısı “Bobby Axlerod” tarafından, önümüzdeki aylarda Bitcoin grafiğinde bir fincan ve kol oluşumunun tahmini yörüngesini özetleyen aşağıdaki grafiği yayınladı.

BTC/USD 1 günlük grafik. Kaynak: Twitter

Bobby Axelrod dedi ki,

“HANDLE” şu imo gibi görünecek: Ocak ortasından sonlarına kadar 58.000-60.000 $; Şubat ayının ilk haftasında 48.000$-50.000$’a gerileme; ATH’yi Şubat ayının sonunda veya Mart ayının başlarında yeniden test edin; Mart başında küçük bir geri çekilme, ardından roket.”

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 2.234 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %39.6.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.