Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Vadeli İşlemLERI ETF’leri Burada mı?!

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum YazılmamışBitcoin Vadeli İşlemleri ETF’leri yakında borsalara gelebilir, Coinbase bir NFT pazarı başlatıyor ve tahmin edin hangi ülke şu anda dünyanın en büyük kripto madenciliği merkezi? Bu hikayeler ve daha fazlası bu hafta kriptoda.

Bitcoin fiyatı, ABD Bitcoin vadeli işlem gören ilk fonların yakında işlem görmeye başlayabileceğine dair haberlerin ardından 60.000 doları aştı. NYSE Arca, ProShares Bitcoin Strategy ETF’sini listelemeye başlamak için onayını onayladı ve Nasdaq, Valkyrie’nin Bitcoin ETF’sinin hisselerinin borsasında listelemek için onaylandığını doğruladı. Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’leri doğrudan Bitcoin fiyatına bağlı değil, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine bağlıdır.

Popüler kripto borsası Coinbase, mantarsız tokenlere (NFTs) adanmış yepyeni bir platform duyurdu. Coinbase NFT olarak bilinen platform, öncelikle NFT’leri satın almaya ve satmaya odaklanacak. Bekleme listesi zaten 1.4 milyon kullanıcıyı aştığı için pazar yerinde inanılmaz miktarda trafik görülüyor.

Square CEO’su Jack Dorsey, Square’in Bitcoin madencilik donanımı oluşturma olasılığını araştırdığını açıkladı. Bitcoin madencilik sistemi, dünya çapındaki bireyler ve işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı olacaktır. Dorsey, kripto para madenciliği düğümlerinin artan dağıtımının merkezi olmayan bir ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olduğunu belirterek, projeyi araştırmanın gerekçesini ortaya koydu.

Kripto borsası Binance, Binance Akıllı Zinciri ve kripto ekosistemini tanıtmak için 1 milyar dolarlık bir büyüme fonu başlattı. Fonların yarısı blockchain hizmetlerine, kripto oyunlarına ve sanal gerçekliğe gidecek ve geri kalanı bir oluşturucu programı, yetenek geliştirme ve likidite teşvikleri arasında yayılacak.

Finansal hizmetler devi Visa, çalışmalarını satmak için NFT’leri kullanmak isteyen sanatçıları destekleyecek bir program oluşturmak için eski Major League Beyzbol oyuncusu Micah Johnson ile ortaklık yapıyor. Visa, bir başvuru süreciyle küçük bir içerik üretici grubunu seçecek ve ardından kripto ve blockchain endüstrisi hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olacaktır.

El Salvador, yeni bir veteriner hastanesini finanse etmek için geçtiğimiz ay boyunca elde ettiği 4 milyon dolarlık bitcoin kârını kullanmayı planladığını açıkladı. Kuruluş, sakinlerin dört ayaklı arkadaşları için hem acil durum hem de uzun vadeli bakıma sahip olacak ve ülkenin kurduğu bitcoin cüzdan sisteminden sonra “Chivo Pets” olarak bilinecek.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, tüm şehir çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapılmasına izin vermeyi planlıyor. Öneri ayrıca, şehir sakinlerinin faturalarını bitcoin ile ödemelerine ve şehrin bilançosunda BTC tutmasına izin verecek. Suarez, Miami’nin dünyanın kripto başkenti olarak sağlamlaşmasını istiyor.

ABD, Cambridge Üniversitesi’ne göre dünyanın en büyük kripto madenciliği merkezi olarak Çin’i yendi. Başlangıçta, Çin dünyadaki kripto madencilerinin yaklaşık% 70’ini barındırıyordu, ancak ülke kripto ile ilgili faaliyetlere düşman olduktan sonra, bu madencilerin çoğu daha ucuz elektrik oranları ve daha samimi bir ortamdan keyif aldıkları ABD’ye akın etti.

Bu hafta sponsorumuz olduğu için Durdurulamaz Alan Adlarına çok teşekkür ederiz. Unstoppable Domains’in en büyük kripto cüzdan satıcılarıyla yaptığı işbirliği sayesinde artık tek, basit ve unutulmaz .wallet kullanıcı adıyla kripto gönderip alabilirsiniz. 30’dan fazla farklı cüzdandan herhangi biriyle kullanın ve yanlış adresler kullanma konusunda endişelenmeyi bırakın. Açıklamadaki bağlantı ile kişiselleştirilmiş kullanıcı adınızı alın!

Kripto’da bu hafta da böyle oldu, haftaya görüşürüz.