Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin Ve Bitcoin Trading Hakkında

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin, 2009 yılında Bilinmeyen bir kişi tarafından Satoshi Nakamoto takma adı kullanılarak oluşturulan bir kripto para birimidir. Para birimi uzun süredir var olsa da, popülerliği birkaç yıl önce tüccarların bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlamasıyla yükseldi. İşlemlerinizde kullanmanın yanı sıra, büyük karlar elde etmek için de işlem yapabilirsiniz.

Para birimi ticaretinin faydaları

Para birimini satın almayı düşünmeniz için birçok neden vardır. Bu nedenlerden bazıları şunlardır:

Giriş kolaylığı: Borsa ve diğer ticaret kanallarının aksine, Bitcoin piyasasına girişte neredeyse hiçbir engel yoktur. Tek yapmanız gereken satın alabileceğiniz bir satıcıyı tanımlamaktır. Satmakla ilgileniyorsanız, bir alıcı belirleyin ve gitmeye hazırsınız.

Küresel: Para birimini dünyanın herhangi bir yerinden takas edebilirsiniz. Bu, Çin’deki bir kişinin Afrika’daki veya başka bir yerdeki bir kişiye Bitcoin alabileceği veya satabileceği anlamına gelir. Bu, tek bir ülkenin ekonomisinden etkilenmedikçe para birimini önemli hale getirir.

Uçucu.: Tıpkı döviz piyasasındaki diğer para birimleri gibi Bitcoin de oldukça değişkendir. Bu, ekonomideki hafif kaymalar nedeniyle fiyatını hızla değiştirdiği anlamına gelir. Değişikliklerden yararlanıyorsanız, büyük karlar elde edebilirsiniz.

7/24 işlem: İş saatlerinde çalışan borsanın aksine, Bitcoin ticareti tüm gün ve gece gerçekleşir. Ticaret sınırlamaları sadece zamanında değil sizin üzerindedir.

Bitcoins nasıl alınır

Piyasaya girmek istiyorsanız, para birimini almak için kullanabileceğiniz birçok yol vardır. Kullanabileceğiniz yollardan bazıları şunlardır:

Bir borsada satın alma: Burada pazara girmeniz gerekiyor ve para birimini satmak isteyen insanlar bulacaksınız. Saygın bir satıcıyı tanımlamalı ve sipariş vermelisiniz.

Transfer: Bir arkadaşınızdan da Bitcoin alabilirsiniz. Burada bir arkadaşınızın size para birimini bilgisayarda veya telefonda bulunan bir uygulama aracılığıyla göndermesi gerekir.

Madencilik: Bu, madeni paraları almanın geleneksel yoludur. Bu yöntemde, karmaşık matematik bulmacalarını çözmek için bilgisayarı kullanırsınız. Bir bulmacayı başarıyla tamamladıktan sonra paralarla ödüllendirilirsiniz. Bu yöntem ücretsiz olsa da, genellikle zaman alıcıdır.

Son

Bitcoin’ler ve ticaretleri hakkında bilmeniz gerekenler bunlardır. Para birimine sahip olduğunuzda, dijital cüzdanınızda tutmaya veya takas etmeye karar verebilirsiniz.