Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin ve Onunla Nasıl Para Kazanılacağı

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Merhaba,

Bu benim buradaki ilk makalem, bu yüzden umarım bu onaylanırsa, bazı noktaları paylaşacağım. bitcoin ve blok zinciri.

İçinizden ne olduğunu bilmeyenler için. Bitcoin Şöyle anlatayım. Bitcoin herhangi bir banka veya herhangi bir hükümet tarafından kontrol edilemeyen bir para birimidir, temelde sanal bir para birimidir ve gerçek para kullanılarak çevrimiçi olarak satın alınabilir. Yani merkezi olmayan bir para birimi olmanın yanı sıra avantajları nelerdir, iyi aktarabilirsiniz bitcoin bu dünyanın herhangi bir yerinde çok fazla ücret almadan, çağrılan bir teknoloji sayesinde işlem yaparken% 100 anonim olabilirsiniz. blok zinciri. O zaman bu konuda sorabileceğiniz büyük şey nedir, ilk piyasaya çıktığında kesinlikle hiçbir değeri olmadığını söyleyeyim, ancak şimdi 1 bitcoin = 6,689.35 $ oldukça etkileyici bir büyüme, değil mi?.

Peki bu şey nasıl büyür sorabilirsiniz, size bir blockchain’i nasıl sürdüreceğinizi söyleyeyim, tüm işlemlerin not edilmesi gereken bir defter olmalı ve bir blockchain’de bir blok haline gelmek için bir karma işlevi çözülmeli ve karmaları çözerek bitcoin üretmek Bitcoin Madenciliği olarak adlandırılır.

Hashing işlevini çözmek için genellikle insanlar grafik kartları kullandılar, ancak bitcoin tarafından geçen zaman geçtikçe madenciliği daha da zorlaştı ve ASIC madencileri adı verilen özel donanım tanıtıldı.

Böylece zamanlarını ve paralarını bitcoin madenciliği yapmak için harcayan insanlar bitcoinlerle ödüllendirilecek ve giderek daha fazla insan bu blockchain’in bir parçası haline geldikçe değeri artacaktır.

bu yüzden nasıl para kazanabilirim bitcoin, iki yolu vardır

1.bitcoin / altcoin ticareti yapabilirsiniz (bitcoin dışındaki herhangi bir kripto para birimine altcoin denir, evet binlercesi vardır)

2. kendi başına mayın olabilir

Bu yöntemlerin her ikisinin de kendi avantajları ve dezavantajları vardır, çünkü bitcoin kimse tarafından kontrol edilemez bir gün 10.000 $ değerinde olabilir ve ertesi gün 100 $ ‘a düşebilir. Ticaret esasen gerçek para için bitcoin satın almak ve fiyatının yükseleceğine dua etmek ve arttığında satmak anlamına gelir. Bu yaklaşım çok risklidir ve herhangi bir kar elde etmektense para kaybedebilirsiniz.

Ya da bitcoin madenciliği yapmayı seçebilirsiniz, ancak dikkate almanız gereken şey, madencilik donanımı süper pahalıdır ve madencilik çok fazla elektrik gerektirir, ayrıca madencilik zorluğu her geçen gün daha da artıyor, bu nedenle yüksek ilk yatırım olmadan bazı karlar elde edemezsiniz.

Bitcoin ticareti ve madenciliğinin, ne yaptığınızı biliyorsanız para kazanmanın iki iyi yolu olduğu söyleniyor.