Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin, yeni BTC fiyatının altından önce zincir üzerinde 1 milyar dolarlık daha fazla kayba ihtiyaç duyabilir

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin (BTC) tutucularının, BTC fiyatının makro bir düşüşe geçmesi için zincir üzerindeki kayıplarını üçe katlaması gerekebilir.

Pazar araştırma firmasına göre Baro Sanal2022 ayı piyasası, tarihsel düşüş trendlerini karşılayacak kadar sert değil.

Bitcoin kayıpları “yalnızca” toplam 671 milyon dolar

Analistlerin BTC/USD için 14.000 $ veya daha düşük bir geri dönüş öngörmesiyle, Bitcoin’in nerede dibe vuracağı sorusu bu ayki en sıcak konulardan biri.

Zincir üstü analitik platformu Whalemap’ten gelen verileri analiz eden Baro Virtual için bu basit bir aritmetik meselesi olabilir.

Whalemap’in zincir üstü BTC işlemleri için hareketli kar ve zarar (MPL) rakamlarını alarak, geçmişte, bu işlemlerin kayıpları, onlardan önce gelen boğa koşusundaki eşdeğer karlara eşit veya daha fazla olduğunda, makro BTC fiyat diplerinin meydana geldiğini belirtti. .

Başka bir deyişle, zincir üstü kayıpların, önceki boğa koşusundan elde edilen zincir üstü kazançlara eşit veya daha fazla olması gerekir. Aksi takdirde, çoğu durumda, Bitcoin daha sonra düştü.

Baro Virtual, 22 Kasım’da Twitter yorumlarında, “Whalemap tarafından sağlanan aylık MPL, çoğu durumda BTC $’ın küresel dibini belirlemeyi neredeyse kesin kılıyor,” diye yazdı.

“Koşul, mevcut kayıp seviyesinin önceki boğa koşusunun maksimum kar seviyesine eşit veya > olması gerektiğidir.”

Bu nedenle, mevcut gerçekleşen kayıpların Bitcoin’in tarihsel kapitülasyon eğilimine uyacak kadar büyük olmadığını savundu ve daha fazla BTC fiyat kapitülasyonuna açık kapı bıraktı.

Bununla birlikte, ne kadar ihtiyaç duyulduğu, Bitcoin için nihai makro tabanın, bu haftanın iki yılın en düşük seviyesi olan 15.480 $ ‘dan çok daha düşük olduğu anlamına gelebilir.

“Şimdi kayıplar 671 milyon dolar ve önceki maksimum kar 1,3 milyar dolardan 1,7 milyar dolara çıktı”, açıklamalı bir grafikle birlikte devam etti.

“Dolayısıyla, 629 milyon dolardan 1.029 milyar dolara kadar olan kayıplar, tamamen teslim olmayı doğrulamak için hala eksik.”

Bitcoin hareketli kar ve zarar (MPL) açıklamalı tablosu. Kaynak: Baro Virtual/ Twitter

BTC %80 düşüş hedefliyor

Bulgular, 2022 ayı piyasasının, BItcoin’in önceki iki halving döngüsünde makro düşüşler gören 2014 ve 2018 yıllarına henüz rakip olmadığını öne süren bir anlatıyı tamamlıyor.

İlgili: GBTC sonraki BTC fiyatı siyah kuğu mu? — Bu hafta Bitcoin’de bilinmesi gereken 5 şey

Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla, BTC/USD şimdiye kadar %77’lik bir düşüşü başardı – önceki ayı piyasalarından daha az.

Bununla birlikte, zincir üstü analitik firması Glassnode’dan gelen veriler, Bitcoin’in kademeli olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine karşı maksimum kayıpları yeniden test etmeye başladığını gösteriyor.

BTC/USD tüm zamanların en yüksek tablosundan düşüyor. Kaynak: Glassnode

Aynı şekilde, şu anda kârda tutulan toplam BTC’nin yüzdesi, tam olarak olmasa da neredeyse makro diplerle eşanlamlı düşük seviyelerde.

Kar grafiğinde tutulan Bitcoin arz yüzdesi. Kaynak: Glassnode

Compound Capital Advisors’ın kurucusu ve CEO’su Charlie Bilello ek olarak, “Bitcoin’in geçen yılki %78’lik düşüşü, 2017-18’den bu yanaki en büyük düşüşü ve 376 günle şu anda 2. en uzun, 2013-15’teki 410 günlük düşüşün ardından.” kayıt edilmiş bu hafta.

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.