Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin’e Ayak Uydurmak

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin, son birkaç yıldır medyanın çok ilgisini çeken bir siber akımdır ve bunu yapmaya devam ediyor. Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto takma adını kullanan ve daha sonra en küçük Bitcoin para birimi olarak adlandırılan anonim bir grup veya kişi tarafından kuruldu. İlk ve tartışmasız en yaygın bilinen kripto para birimidir. Başlangıçta sadece internet elitlerinin ilgisini çekmek olan Bitcoin, son yıllarda daha geniş bir çekicilik kazandı ve dövizde kendi başına saygıyı emrediyor.

Bitcoin nasıl çalışır?

Bitcoin’in nasıl çalıştığına dair daha ince ayrıntıları kavramak zor olabilir, çünkü geleneksel bir para birimi gibi merkezi kontrol altında değildir, bunun yerine her işlem bir kullanıcı ağı tarafından toplu olarak onaylanır. Bir kasada tutulan para ve not yok, külçe yok, ancak Bitcoin arzı sınırlı, 21 milyonda duracak. Her 10 dakikada bir, Bitcoin “madencileri” tarafından 25 Bitcoin bulunur ve her 4 yılda bir piyasaya sürülen Bitcoin sayısı sınıra ulaşılana kadar yarıya inecektir. Bu, 2140’dan sonra Bitcoin’lerin daha fazla piyasaya sürülmeyeceği anlamına gelir.

Bitcoin haberlerine neden ihtiyacım var?

Fiyat tarihsel olarak çok değişken olmuştur, aralıklarla önemli zirveler ve düşüşler olmuştur. Son zamanlarda, bir Bitcoin’in fiyatı sadece iki ay içinde 10 kat daha fazla yükseldi. 2013 yılında, Bitcoin cüzdanlarının değeri önemli ölçüde arttığında bir gecede birkaç Bitcoin Millionaire yapıldı. Dijital cüzdanınızda zaten bazı bitcoin’ler tutuyorsanız veya bir ayak parmağını suya batırmak düşünüyorsanız, Bitcoin News’e ayak uydurmanız gerekir. Bitcoin ticareti, geleneksel döviz ticaretine giderek daha popüler bir alternatif veya eklentidir ve daha fazla broker daraldıkça destek büyüyor.

Bitcoin keşfinin giderek düşen oranına rağmen, Bitcoin haberlerine olan ilgi devam ediyor. Değeri hakkında dakikasına kadar gerçek ve sürekli bir talep vardır. Bitcoin, son zamanlarda PayPal’dan güçlü bir onay aldı ve bu da geleneksel banka kartına veya internetteki ve sokaktaki nakit işlemlerine güvenilir bir alternatif olarak güvenilirliğine olan güveni kesinlikle artıracak. Bu, sistemin blockchain adı verilen işlemleri onayladığını veya doğruladığını ve bilgisayar korsanlarının saldırılarına karşı güvenli ve savunmasız olduğunu iddia eden Bitcoin’i eleştirenleri yatıştırmak için bir yol olabilir.