Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin’e Basit Bir Giriş

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Eşler arası teknoloji, Bitcoin tarafından örneklendirildiği gibi ödeme sistemlerine uyum sağlayacak şekilde gelişti. Makul bir maliyetle kişisel ve ticari işlemler için kullanılabilecek dijital bir para birimidir. Bazen internetin para birimi olarak da adlandırılır, Bitcoin herhangi bir merkezi otoriteye tabi değildir. Yaklaşık beş yıl önce yaratılan bu, birçok spekülatörün bu yükselişin öngörülebilir gelecekte de devam edeceğini iddia ederek sıçramalar ve sınırlar içinde büyüdü.

Bitcoins hakkında daha fazla şey
Bitcoin, oyundaki gerçek teknolojiyi açıklar. Bu paralar para biriminin kendisini temsil eder ve işlem yapılan paralardır. Bir PC, web uygulaması veya akıllı telefonda çalışan cüzdan yazılımı aracılığıyla gönderilir veya alınır. Ürün ve hizmet alışverişleri veya madencilik yoluyla elde edilebilirler.

Minning nedir?
Madencilik sadece yeni bitcoinlerin oluşturulduğu süreçtir. Gerçekleşen her işlem için, kayıtlar blok zinciri adı verilen ortak bir veritabanında sıralı bir şekilde tutulur. Bu blok zincirini sürdürenler madencilerdir ve ödülleri yeni oluşturulan bitcoinlerdir.

Bitcoin’leri Kullanma
Bu paralar farklı para birimleri için kolayca elde edilebilir. En acısız yol onları nakit olarak satın almaktır. Değişim hizmetlerini müşterilerine genişleten şirketler vardır ve oranlar hacim gibi faktörlerle belirlenir.

Bitcoin’lere yatırım yapmış, değerlerinin yükseleceği beklentileri olan insanlar var. Bu inandırıcılık yadsınamaz olsa da, beraberinde biraz risk taşır. Bu paralarda güvenlik açıkları vardır ve bu faktör büyük ölçekli yatırımı zorlaştırır. Bu, işlemlerin geri döndürülemezliği, Bitcoin döviz kurunun volatilitesi ve sınırlı kullanıcı takdiri gibi bazı doğal sınırlamalarla birlikte, yatırım yapmayı sadece sofistike yatırımcılar için bir rezerv haline getirir. Bununla birlikte, Bitcoin enflasyonu atlatabilir ve ulusal para birimlerinin sorunlu olduğu yerler için idealdir.

Bu Paraların Geleceği
Bitcoin’ler piyasada karışık bir tepki aldı. Bazı ekonomistler, bu teknolojinin uzun zamandır istenen bir dijital para birimi sunduğunu iddia ediyor. Diğerleri, güvenilirlik eksikliğinin ve oynaklığının cesaret kırıcı olduğunu savunarak bunu daha az zorlayıcı buldu. Ne olursa olsun, birçok tüccar buna ısındı ve artan popülaritesi, ana ödeme aracı olarak başarısının geleceğini ima ediyor.

Bitcoin’de yeniyseniz ve zamanınızın çoğunu çevrimiçi geçiriyorsanız, denemelisiniz. Mevcut diğer ödeme ağ geçitlerinde eksik olan benzersiz bir esneklik ve kolaylık sunar.