Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin’e Yatırım Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken 5 İpucu

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

2017’de Bitcoin çok fazla büyüme yaşadı ve insanlar bu süreçte çok para kazandı. Bugün bile, Bitcoin en kazançlı pazarlardan biridir. Henüz yeni başlayan biriyseniz, Bitcoin’e para yatırmadan önce ödevinizi yapmak isteyebilirsiniz. Aşağıda, Bitcoin ticareti yaparken bazı yaygın hatalardan kaçınmanıza yardımcı olabilecek 5 uzman ipucu verilmiştir.

1. Önce Temel Bilgileri Öğrenin

Her şeyden önce, Bitcoin’i nasıl satın alacağınız ve satabileceğiniz hakkında daha iyi bir fikir edinmek için temel bilgileri öğrenmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, en iyi platformu aramak için popüler Bitcoin borsalarının yorumlarını okumak isteyebilirsiniz.

Diğer finansal yatırım türlerinde olduğu gibi, yatırımınızı korumanın yollarını bulmak isteyebilirsiniz. Varlıklarınızın dolandırıcılara ve siber saldırılara karşı güvende olduğundan emin olun. Sonuçta, güvenlik her türlü yatırımın en önemli yönüdür.

2. Piyasa Değerini Göz Önünde Bulundurun

Sadece madalyonun fiyatına göre bu tür bir karar vermek iyi bir fikir değildir. Ancak, kripto para birimi değeri yalnızca dolaşımdaki mevcut arzı göz önünde bulundurursanız geçerlidir.

Bitcoin satın almak istiyorsanız, para biriminin mevcut değerine çok fazla odaklanmayın. Bunun yerine, toplam piyasa değerini dikkate almak isteyebilirsiniz.

3. Bitcoin Madenciliği Yerine Bitcion’a Yatırım Yapın

Bitcoin madencilik sektörünün popülaritesi hızla artıyor. İlk başta, kriptografik bulmacaları kırarak Bitcoin kazanmak o kadar da zor değildi. Daha sonra, bitcoin madenciliği sadece özel veri merkezlerinde mümkündü.

Bu merkezler Bitcoin madenciliği için tasarlanmış makinelerle doludur. Bugün, ev tabanlı bir madencilik merkezi inşa etmek istiyorsanız, milyonlar harcamak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden Bitcoin’lere yatırım yapmak daha iyidir.

4. Yatırımlarınızı Çeşitlendirın

Yeni Bitcoin yatırımcıları kısa ömürlü bir kripto para tutkusuna sahip olma eğilimindedir. Nitekim Bitcoin ile yatırım riskinizi çeşitlendirebilirsiniz. Kripto para birimine akıllıca yatırım yaparsanız, Forex’e yatırım yaparak yaptığınız ödüllerin tadını çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sağlam bir risk yönetimi stratejisi ortaya koymaktır.

Başka bir deyişle, tüm yumurtalarınızı aynı sepete koymak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle, diğer kripto para birimlerine de yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

5. Net Hedefler Belirleyin

Bitcoin yeni bir pazar olduğundan, Bitcoin’inizi takas etmek için doğru zamanı bilmekte zorlanabilirsiniz. Bitcoin değeri değişkendir, bu da kar ve zarar söz konusu olduğunda net hedefleriniz olması gerektiği anlamına gelir.

Yatırım kararlarını duygularınıza göre verme hatasına girmek istemeyebilirsiniz. Akıllı hamleler yapmak, kayıpları en aza indirmenize ve iyi bir ilerleme kaydedebilmenize yardımcı olabilir.

Kısacası, Bitcoin’e yatırım yapacaksanız, bu makalede verilen ipuçlarını takip etmenizi öneririz. Bu, akıllıca kararlar vermenize ve aynı zamanda güvenli tarafta olmanıza yardımcı olacaktır. Sadece bu işi yönetirken sık karşılaşılan hatalardan kaçındığınızdan emin olun.