Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin’e Yatırım Yapmak Mümkün mü?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Muhtemelen bu makaleyi, Bitcoin değer sıçramasının en son çılgınlığından sonra okuyorsunuz ve 20.000 $ işaretinden sadece utangaç gördü. Şimdi bu kripto para birimine ve blockchain teknolojisine yatırım yapmak için nedenler arıyorsunuz. İşte bunu yapmak için bazı nedenler:

DAHA FAZLASı GELECEK

Birçok insanın düşündüğü ilk şey, mevcut fiyatı duyduklarında, çok geç kaldıkları ve hala Bitcoin satın alan insanların sadece bandwagon’dan atladıklarıdır. Aslında, yıllarca süren madencilik ve para biriminin hala bebeklik döneminde olmasıyla (daha çok ergenlik yılları gibi), değeri hala yükselmekte ve sağlam bir yatırımdır.

OTOMEDİ TEKNOLO

Blockchain sadece kripto para birimi ile ilgili değildir. Tedarik zincirinin ve sahtecilikle mücadelenin geleceğidir. Böyle bir DAO (Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon) ve Akıllı Sözleşmeler gibi süper akıllı protokoller, bir kuruluşun çalışmalarını ve para işlemini otomatikleştiren blockchain’den kaynaklanan birkaç şeydir.

GÜVENLİ

Her gün insanlar soyuluyor ve banka soygunları yapılıyor. Bitcoin ve Blockchain, dijital cüzdanınızda depolanan paranın, yerel bankanızdaki paranızı gösteren sanal numaradan son derece güvenli bir güvenlik seviyesinde olmasını sağlar.

TASARRUF

Hiç dünyanın diğer ucuna biraz para göndermeniz gereken kötü bir deneyim yaşadınız mı ve para birimi dönüştürme, Açılış Kredi Mektubu, bankacılık ücretleri vb. Bitcoin tüm bunları ortadan kaldırıyor. Kripto para birimleri söz konusu olduğunda bankacılık sistemi olmadığı için banka gibi bir aracı da yoktur. Doğrudan hedeflenen alıcıya para göndererek tüm bu aşırı ücretlerden kaçınabilirsiniz.

ZAMAN PARADIR

Parayı doğrudan kendin gönderebileceğini söylemiş miydik? Bu, formları ve uygulamaları doldurmak zorunda olmadığınız için size zaman kazandırır. Alıcının genel adresini isteyin ve gerekli tutarı tıklayın.

ENFLASYON YOK

Bitcoin’lerin sayısı sınırlı olduğundan (sadece 21 milyon üretilecektir), bu kripto para biriminin değeri sınırlı arz olarak değersizleştirilemez, ancak sürekli artan talep, kendi kendine yüzen para birimi olduğu anlamına gelir. Hiçbir enflasyon mükemmel bir yatırım anlamına gelir.

KENDİ

Belediye meclislerinden merkez bankasına fazladan nakit para vermelerinin istendiği Yunan mali krizini hatırlıyor musunuz? Normal para birimiyle, merkez bankası sahibidir, siz değil ve sizi onlara geri vermeye zorlayabilir. Bitcoin, eldeki miktar için kendinizden başka kimseye ait değildir. Kimse onu senden uzaklaştıramaz.

Bitcoin ve Blockchain’e yatırım yapmak için çok geç değil, ancak diğer para birimi gibi gelecek tahmin edilemez. Bir yatırım taahhüdünde bulunmadan önce tercih ettiğiniz bitcoin borsasının grafiklerini inceler.