Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin’in Geleceği

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Dünya son zamanlarda hızla değişiyor ve döviz sistemi de değişiyor. Bitcoin gibi kripto para birimlerinin vogue’da kullanımıyla insanlar, bitcoin’in tespit edilmesi gereken ve gerçekler ve kurnaz rasyonalite ile desteklenen olası geleceğini ölçmeye meraklıdır.

2009 yılında finans dünyasında yeni bir döviz kavramı ortaya çıktı. İnsanlar için biraz kafa karıştırıcıydı, ama bir ya da iki yıl içinde, bir trend olarak ortaya çıktı. Günümüzde giderek daha fazla insan ve iş girişimi çeşitli nedenlerle Bitcoin kullanıyor. Dijital para birimi, her şekilde iyileştirme yapmak için düzenli güncellemelerden geçmeye devam ediyor.

BITCOIN HAKKıNDA BAZı GÖRÜŞLER

Tüm dünyadaki insanlar kripto para biriminin oldukça farkında oldular. Ayrıca, uzmanlardan bu konuda çok daha fazla görüş var. Bitcoin yanlısı olan para birimi uzmanlarının, para biriminin önümüzdeki birkaç yıl içinde her coin için 250.000 ila 500.000 dolar arasında dokunmasının beklendiğine sahip olduğunu bulmak oldukça yaygındır.
Öte yandan, insanları Bitcoin’lere yatırım yaparken karşılaşabilecekleri sorunlar hakkında uyarmaktan çekinmeyen birkaç tanınmış finansal analist ve uzman bulacaksınız. Uzmanlar, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri adı verilen bu para biriminin halka verecek çok şeyi olabileceği gerçeğini kabul ediyor, ancak yatırım yapan insanların acı çekeceği ve önemli bir darbe alacağı gün çok uzak değil.

Bitcoin’lerin çeşitli avantajları ve dezavantajları vardır. Eksilerin ortadan kalkması durumunda, tüm uluslararası finans sisteminin bir dönüşüm geçirme ihtimali çok yüksektir. Onlara bir göz atalım:

BITCOIN’IN BAZI AVANTAJLARI

• Para üzerinde gerçekten tam kontrole sahipsiniz ve herhangi bir miktarda 7/24 gönderip alabilirsiniz. Bu, işlemlerin merkez veya ticari bankalar veya herhangi bir merkezi kuruluş tarafından yürütülmediği için mümkündür.
• İşlem ücreti, diğer çevrimiçi para işlemlerine kıyasla minimumdur. İlgili blockchain’deki işlemleri kaydeden madencilik hizmeti, gerçekte ücretleri ücretlendiriyor ve bu oldukça düşük.
• Hiçbir kişisel bilgi işlem yapılmadığından, para işlemenin en güvenli yoludur. Ayrıca, herhangi bir sorun da yoktur.
• Minimum işlem maliyeti ile herkes güvenilir ve en hızlı para transferi yöntemine güvenebilir.
• Bitcoin, diğer para birimlerinin aksine küresel ekonomilerin hiçbirindeki fiyat dalgalanmalarından etkilenmez.

BITCOIN’IN EKSILERI

• Bitcoin’in küresel ve yerel finansal piyasalarda daha iyi bir tutunmaya sahip olması gerekir.
• Bitcoin fiyatındaki istikrarın kripto para birimi kullanan daha fazla sayıda kişi ve işletme ile odaklanması gerekir.
• Bitcoin’in satın alma gücü konusunda henüz yatırımcılara veya kullanıcılara sağlanabilecek bir güvence yoktur.

Bitcoin’in Geleceği Tamamen Spekülasyonlarla Ilgilidir
Bitcoin’lerin eksileri kolayca göz ardı edilemez, ancak bir şekilde kolayca caydırılabilir. Piyasada daha güçlü bir varlık ve fiyatta daha fazla istikrar ile, gelecekte en kolay çevrimiçi para birimi türleri olabilir. Bitcoin’in geleceği temelde spekülasyonlardan başka bir şey değildir. Dünyanın dört bir yanındaki insanlardan olumlu tepkiler var ve bir sonraki büyük şey olma potansiyeline sahip.