Skip to main content
Kripto Haberleri

Bitcoin’in Rekor Kıran Haftası | Kriptoda Bu Hafta – 25 Eki 2021

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum YazılmamışBitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyeleri, %87’lik bir flash crash Binance.US isabet etti ve gözbebeklerinizin yeni bir kripto projesi için taranmasına izin verir misiniz? Bu hikayeler ve daha fazlası bu hafta kriptoda.

Bitcoin, ilk bitcoin ETF’si NYSE Arca’da işlem görmeye başladıktan sonra kısa bir süre tüm zamanların en yüksek değeri olan 66.000 dolara ulaştı.  BitO’yu işaretleyen ProShares Bitcoin Strategy ETF’si, ilk gününde 1 milyar doların üzerinde işlem hacmi görerek geleneksel piyasada piyasaya sürülen en başarılı ETF ürünlerinden biri oldu.

Binance’in ABD borsası, Bitcoin’in platformda kısa süreliğine 8.000 dolar civarına düşmesiyle anlık bir flaş çöküş yaşadı. Binance, ticaret algoritmalarında büyük satışa neden olan bir hata olduğunu açıkladı. Kaza bir dakikadan az sürmesine rağmen, bazı tüccarların indirimli fiyattan satın almayı başardığı düşünülüyor.

Perakende zinciri Walmart, müşterilerinin bitcoin satın almak için nakit kullanmasına izin vermek için pilot olarak ABD’deki mağazalarının 200’üne sessizce bitcoin ATM’leri kurmaya başladı. Coinstar makineleri kripto borsası Coinme ile ortaklaşa işletiyor. Makineler BTC satın almak için kimlik doğrulaması gerektirecektir.

Sosyal medya devi Facebook, yeni Novi cüzdanının test edenlerine sunacağı varlıkların velayetini sağlamak için Coinbase’i seçti. Başlangıçta 2 yıl önce “Libra” adı altında duyurulan Novi, yatırımcıların dünyanın herhangi bir yerine ücret alamadan para göndermelerine yardımcı olmak için tasarlandı, ancak proje yıllar içinde birkaç düzenleyici engelle karşılaştı.

Grayscale Investments, Bitcoin Trust’ını spot bitcoin borsasında işlem gören bir fona dönüştüreceğini doğruladı. NYSE Arca Exchange, GBTC’yi ETF’ye dönüştürmek için SEC’e bir belge sunmuştur.  Güven şu anda dünyanın en büyük bitcoin yatırım aracıdır ve tüm Bitcoin’in% 3’ünden fazlasını dolaşımda tutar.

ABD Hazine Bakanlığı kripto şirketlere mevcut yaptırımlara nasıl uyulması konusunda rehberlik yayınladı. Bu paketler, yaptırım uygulanan ülkelerden GELEN IP adreslerini engellemek için araçlar kullanmak, hileli kişileri belirlemek için işlemleri izlemek ve yasadışı kripto adreslerini ortaya çıkarmak için geçmiş işlemleri düzenli olarak denetlemek gibi konuları ayrıntılı olarak açıklayan kripto para borsaları, madenciler ve cüzdan sağlayıcıları için tasarlanmıştır.

175 yaşındaki ABD haber ajansı Associated Press, ABD’li gazete ve yayıncı üyelerinden gelen herhangi bir verinin kriptografik olarak doğrulanmasını sağlamak için Chainlink’e ekonomik, spor ve seçim verileri sağlayacak. Chainlink blockchain’in en popüler veri kahinidir; gerçek dünya verilerini alır ve akıllı sözleşmeler tarafından kullanılmak üzere zincire getirir.

Yeni bir kripto para birimi projesi, kişisel verilerin güvenliğini sağlamanın bir parçası olarak IrisHash adlı benzersiz bir kişisel tanımlayıcı oluşturmak için insanların retinalarını kullanıyor. Bazı paraların karşılığında, insanlardan bilgilerini yakalayan gümüş bir küreye bakmaları istenir. Worldcoin bu hafta yeni bir fon açıkladı ve dünya çapında 130.000 gözü taradığını söyledi.

Bu hafta sponsorumuz olduğu için Durdurulamaz Alan Adlarına çok teşekkür ederiz. Durdurulamaz Alan Adlarının Katman 2 çözümü olarak Polygon’u seçmesiyle, 15 Kasım’dan itibaren, herhangi bir talep, yenileme veya gaz ücreti ödemeden NFT alan adlarını talep edebileceksiniz! Polygon’un büyüyen cüzdan, borsa ve dapps ekosistemine katılın ve açıklamadaki bağlantıyla NFT alan adınızı talep edin!

Kripto’da bu hafta da böyle oldu, haftaya görüşürüz.