Skip to main content
NFT Haberleri

Blankos Block Party, Epic Games’te Mevcut İlk NFT Oyunu Oldu

Yazan Eylül 21st, 2022Yorum Yazılmamış

Fortnite’ın yapımcıları Epic Games, kısa süre önce Blankos Block Party NFT oyununun 15 Eylül’den itibaren Epic Games mağazasında satışa sunulacağını duyurdu. Oyun, birinci sezonun başlayacağı 28 Eylül’den önce ücretsiz olarak indirilebilir.

Bundan sonra daha iyi bir zamanda gelemezdiMinecraft karar verdiTemmuz ayında NFT oyunlarına yer vermeyi durdurmak için.

O zamanlar insanlar diğer oyun platformlarının takip edip etmeyeceğini merak ediyordu. Epic Games CEO’su Tim Sweeney, şirketinNFT’leri yasaklamamaktoplu bir rahatlama oldu.

Ancak bu, şirketin NFT oyunları fikrini benimsediğini gören uzun vadeli Web3 oyun stratejisinin bir yeniden teyidiydi.2 milyar dolarlık fonbir Web3 meta veri deposu oluşturmak için.

Bu nedenle, Mythical Games’in Blankos Block Party’nin oyuna eklendiğini görmek harika. Epik Oyunlar pazarı ilk NFT oyunu olarak.

Blankos Blok Partisi

Blankos Blok Partisi NFT oyunu Mythical Games tarafından geliştirilen ve vinil oyuncaklara hayat veren blok zinciri tabanlı özel bir oyundur.

Efsanevi Oyunlar Blankos, piyasaya sürüldüklerinden bu yana çok yol kat etti. Beta sürümünü aç 2020’de. O zaman bile harika grafikleriyle eğlenceli bir havası vardı.

O zamandan beri, bir milyondan fazla oyuncu topladı ve NFT aksesuarları için moda şirketi Burberry ile ortaklık kurdu. Bahsetmeye değer başka bir ortaklık, retro temalı bir yapı yarışması için Atari ile yaptıkları son ortaklıktır.

Oyun

Blankos Block Party, Blankos NFT’nizi kontrol etmenizi ve oyun oynamanızı sağlayan bir MMO sandbox oyunudur. Ayrıca arkadaşlarınızla sohbet edebilir, kendi dünyalarınızı ve mini oyunlarınızı yapabilirsiniz.

Oyun, vinil oyuncak kültürü etrafında toplanıyor ve NFT’ler, belirli bir derecede nadir olan oyuncakların dijital temsilleri. Her oyuncak NFT, önde gelen sanatçılar tarafından tasarlanmıştır ve şurada mevcuttur:efsanevi pazar yerisınırlı bir süre için.

Oynamak için önce bir hesap açmanız gerekir. Ek olarak, ilk Blankos karakteriniz bir NFT olmadığı için blok zincirine aşina olmamak oynamaya engel değildir. Sadece harika aksesuarlar ve oyun öğeleri almak için oynayarak oyunu oynayabilir ve “Moola” (oyun içi para birimi) kazanabilirsiniz.

Oyunda kripto para birimleri entegre edilmediğinden, Blankos NFT’lerini yalnızca FIAT kullanarak satın alabilirsiniz. Bu nedenle, Blankos Block Party pazarında dijital koleksiyon ürünleri satın aldığınızda veya sattığınızda, ödeme olarak FIAT’ı kullanacak ve alacaksınız. Bu durum değişirse Mythical Games duyurusunu yapacak.

Epic Games’in Web3 oyunlarına olan inancı

Blankos Block Party, Epic Games mağazasındaki ilk NFT oyunu olsa da, diğerlerinin de takip edeceği kesin. Lego yapımcıları, KIRBI (1 milyar dolar) ve Sony’den (1 milyar dolar) bir metaverse ve Gala Games ile başka bir Web3 oyun ortaklığı kurmak için alınan 2 Milyar Dolarlık fonla, bu sadece başlangıç.

Epic Games mağazası, Fortnite dahil olmak üzere bazı önemli oyunlara sahiptir. Ayrıca şirket, Unreal Engine’in arkasındaki geliştiricidir.

Oyunculardan geri dönüş

Blockchain, NFT ve Web3 teknolojisini benimseyen diğer şirketlerde olduğu gibi Epic Games de eleştiriden muaf değil.

Bununla birlikte, bu yeni teknolojileri benimsemeye devam edecekler.

Temmuz ayındaki bir tweet’te eleştirilere değinen CEO Tim Sweeney, konuyla ilgili oldukça açık görüşlü görüşlerini veriyor.

https://platform.twitter.com/widgets.js

sonradan düşünülenler

NFT’ler ve kripto, son birkaç ayda bir darbe aldı. OpenSea pazaryeri ticareti %99’un üzerinde düşüyor. Zaman değişti ve NFT’lerin odak noktası oyun içi NFT’lere taşındı.

Blankos Block Party’nin Epic Games mağazasına eklenmesi ve Gala Games ile ortaklığı, NFT’ler için aksi halde kasvetli bir manzaraya iyi haberler getiriyor.

Posta Blankos Block Party, Epic Games’te Mevcut İlk NFT Oyunu Oldu ilk ortaya çıktı NFT Haberleri Bugün.