Skip to main content
NFT Haberleri

BlockBar, Lüks Ruhların Dünyasını Bozmak İçin NFT’leri Nasıl Kullanıyor?

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Lüks alkollü içki endüstrisi sadece büyük değil; çok büyük. Uzmanlar tahmin Pazarın değeri, 2020’de 135,76 milyar dolardan muazzam bir artışla 2027’ye kadar 235,74 milyar dolara ulaşabilir. ABD Distile Spirits Council’den alınan veriler viski, konyak ve tekila ile birlikte lüks alkollü içki satışlarının yalnızca 2021’de yüzde 43 arttığını gösteriyor. 2022’nin ilk çeyreği de benzer bir büyüme gösterdi, 37 ile atlama yıldan yıla yüzde.

Bazıları bu ruhları önemli bir olayı işaretlemenin bir yolu olarak görürken, diğerleri onları kazançlı bir yatırım aracı ve değerli bir koleksiyon parçası olarak görüyor. Evet, tıpkı nadir spor kartları koleksiyoncuları olduğu gibi, bere bebekleri, ve NFT’ler, vintage, sınırlı sayıda likör koleksiyonları oluşturmaya adanmış küresel bir koleksiyoncular topluluğu var. Sadece son birkaç yılda, Sotheby’s’de çok sayıda viski şişesi müzayedede satıldı. rekor fiyatlar, Craft Irish Whiskey Co’nun Emerald Island koleksiyonu 2021’de 2 milyon doların üzerinde bir fiyata satıldı. Bir kaç ay sonra, Pat’s Whisk(e)y Koleksiyonu9000’den fazla şişeden oluşan dünyanın en büyük özel viski koleksiyonu, 4.5 milyon dolara satıldı.

Nadir likör için ikincil pazar fırladığından, koleksiyoncular için de sorunlar var. Sayısız koleksiyoncu, yalnızca değerli şişelerini değersiz sahte olarak bulmak için ciddi miktarda para toplayarak, endüstride kalpazanlık yaygınlaştı. Lüks alkollü içkilere olan talep hızla artarken, endüstrinin otantikliği ve mülkiyeti kanıtlamak için umutsuzca daha iyi bir yönteme ihtiyacı var.

İşte tam da bu noktada NFT’ler devreye giriyor ve tabii ki, Engelleme çubuğu.

Asırlık bir sorunu çözmek

Ekim 2021’de kurulan BlockBar, lüks şarap ve alkollü içkiler için dünyanın ilk DTC NFT pazarıdır. Amaçları, lüks ruhu toplamayı daha güvenli, sorunsuz ve erişilebilir kılmaktır.

BlockBar’dan önce koleksiyoncuların şişelerini doğrulamak için pek fazla seçeneği yoktu. İçinde 2018 röportajı ile birlikte Ruhlar İşi, viski.Müzayede yönetmen Isabel Graham Yooll, endüstrinin benzer karşılaştırmalara veya uzman görüşlerine olan güveninin çoğunu gerekçe göstererek lüks alkollü içkilerde kimlik doğrulama ile ilgili sorunları anlattı.

Bazı şişeler daha nadir hale geldikçe, gerçek bir karşılaştırma bulmak giderek daha zor hale geliyor. Meşruiyeti garanti etmenin tek gerçek yolunun, “karbon tarihlemesi” olarak bilinen, sıvıdan küçük bir numunenin çıkarılmasını ve arpanın temel bileşeninin büyümesinin ne zaman durduğunu belirlemek için bir dizi testten geçirilmesini içeren bilimsel bir süreç olduğunu söylüyor. . Yasal ürünler için bile, şişeleri toplayıcılar arasında aktarmak, uygun olmayan sıcaklıkta saklama ve nakliye hasarları dahil olmak üzere ciddi riskler taşır. Bu arada, özellikle küçük koleksiyoncular için bu eşyaları sigortalamak kolay bir iş değil.

BlockBar, Ethereum blok zincirini kullanarak bu özgünlük sorununu çözerek koleksiyoncuların şişe sahipliğini orijinal içki fabrikasına kadar takip etmelerini sağlar. Ayrıca, üçüncü taraf veya koleksiyoncu koleksiyonlarını kabul eden diğer NFT pazaryerlerinin aksine, yalnızca BlockBar ortaklar LVMH, Diageo, Bacardi, Pernod Ricard, Sazerac ve William Grant & Sons gibi sektörün önde gelen şirketleri ve marka sahipleri ile.

BlockBar pazarında özel olarak listelenen her NFT, BlockBar’ın Singapur’daki güvenli, 7/24 izlenen, sıcaklık kontrollü tesisinde gizlice saklanan tamamen sigortalı, fiziksel bir şişeye karşılık gelir. Satın alındıktan sonra, NFT şişesi doğrudan alıcının cüzdanına gönderilir ve şişenin güvenliğini veya esenliğini korumakla ilgili herhangi bir endişeyi ortadan kaldırırken, değiştirilemez ve inkar edilemez bir kaynak, mülkiyet ve özgünlük kaydı olarak hizmet eder.

Oradan seçim sahibine kalmış: elinde tut, BlockBar pazarında yeniden sat, hediye et veya kullan.

Herhangi bir zamanda, NFT sahibi, doğrudan Singapur tesisinden sahibine güvenli bir şekilde gönderilecek olan fiziksel şişe karşılığında NFT’yi yakmayı (veya kullanmayı) seçebilir. Geri ödemenin zaman damgasını vurmak için sahibinin cüzdanına ek bir NFT aktarılacaktır. BlockBar’ın tescilli akıllı sözleşmeleri, blok zincirinde sonsuza kadar yaşamak için her işlemi doğrudan ortak markaya kadar izleyerek orijinalliği onaylar.

Hennessy Paradis Altın Sürümü. Kaynak: BlockBar

Bugüne kadarki en çok beklenen lansmanında BlockBar, 500 sınırlı sayıda Hennessy Paradis şişesi çıkarmak için Hennessy ile birlikte çalıştı. Altın Baskı (70cl) 23 Eylül saat 10:00 ET’de. Birkaç ay sonra Aralık ayında 100 sınırlı üretim magnumun ikinci düşüşünü takip edecek.

Maison’ın en iyi ve değerli eşyaları kullanılarak hazırlanmış eaux-de-viebu Hennessy Paradis özel altın şişelere, ünlü LA merkezli stilist ve mücevher tasarımcısının NFT sanat eseri eşlik ediyor Veneda Carter. Blockbar’ın Genelkurmay Başkanı Max Album, çalışmalarında altını kapsamlı ve zevkli kullanımıyla tanınan Carter’ın katılımının bu sürümü piyasadaki diğer lüks ruhlardan gerçekten ayırdığını söylüyor.

Şimdi nft ile yaptığı röportajda, “Bu sürümde, Golden Decanter’dan önce hiç piyasaya sürülmemiş olanlar ve inanılmaz derecede nadir dijital sanat eserleri gibi şaşırtıcı unsurlar var, hepsi BlockBar’a özel,” dedi. “Hennessy’deki muhteşem ekiple tekrar ortak olmaktan dolayı son derece minnettarız.”

BlockBar topluluğu oluşturma

Fakat Engelleme çubuğu sadece değil orijinallik kanıtını güvenli bir şekilde sağlamanın ve işlemleri kolaylaştırmanın bir yolu. Daha geniş lüks alkollü içkiler topluluğunu bir araya getirirken, markaların en değerli ürünlerinin sahiplerine göre uyarlanmış deneyimleri yükseltmesine olanak tanır.

Bu bağlantıyı kolaylaştırmak için tüm BlockBar NFT sahipleri, NFT’lerine sahip oldukları markalardan promosyon ayrıntılarını alma seçeneğine sahiptir. Daha sonra, özel içki fabrikası turları, özel içerik, indirimler, gelecekteki indirimlere erişim ve daha fazlası gibi benzersiz deneyimlerle uygun gördükleri şekilde sahipleriyle etkileşime geçmek markaların sorumluluğundadır.

Albüme göre, bu deneyimler lüks şarap ve alkollü içki koleksiyoncularının satış noktasından çok sonra marka sahipleriyle bağlantı kurmasına olanak tanıyor.

“Şişe kaç kez el değiştirirse değişsin ve dünyanın herhangi bir yerinde markalar topluluk deneyiminde ilk kez uygulamalı olabiliyor” dedi. “Topluluk, BlockBar’da, özellikle tüm ortak markalarımızla yaptığımız her şeyin merkezinde yer alır.”

En önemlisi, BlockBar, daha genç bir kitleyi siteye davet etmek için blockchain ve Web3 teknolojisinden yararlanarak, bu geleneksel olarak eskimiş varlık sınıfını tamamen yeni bir demografiye açıyor. BlockBar ile ortaklık kurduğundan beri, markalar Johnnie Walker ve Hennessy, hemen hemen her ülkede her yaştan yeni hayranlarını bünyesine kattı.

Albüm şimdi nft’ye, “NFT’ler, çevrimiçi lüks mallar satın almaya alışmış genç nesillere daha tanıdık bir satın alma süreci getiriyor” dedi. “Sadece daha büyük BlockBar topluluğunda değil, BlockBar içindeki mikro marka topluluklarında da heyecan verici bir büyüme gördük. Ortaklık yapan markalarımız, yalnızca şarap ve alkollü içki topluluklarını değil, bir bütün olarak koleksiyon topluluğunu da bozma fırsatını gösteriyor.”

Ve bu daha geniş koleksiyon topluluğu içinde, gerçek sihrin ve potansiyelinin olduğu yerdir. Engelleme çubuğu yalanlar. Sürekli yenilikleri ile BlockBar, başkalarının fiziksel ürünlerini zincire getirmesinin yolunu açıyor. Özellikle lüks mallar ve diğer sıklıkla taklit edilen ürünler için spor ayakkabı gibi ve spor kartlarıBlockbar’ın orijinallik kanıtı doğrulama, mülkiyet ve güvenlik modeli, hem markalar hem de tüketiciler için tamamen yeni bir dizi olanak ve yeniliğin kilidini açar.

Bu değişim ne kadar sürede gerçekleşecek? Bekleyip görmemiz gerekecek.

Posta BlockBar, Lüks Ruhların Dünyasını Bozmak İçin NFT’leri Nasıl Kullanıyor? ilk ortaya çıktı şimdi nft.