Skip to main content
Kripto Haberleri

Blockchain firması, patent ihlali iddiasıyla 350 milyon dolarlık Coinbase’e dava açtı

Yazan Eylül 26th, 2022Yorum Yazılmamış

Kripto borsası Coinbase, blok zinciri tabanlı yazılım firması Veritaseum Capital tarafından blok zinciri teknolojisiyle ilgili bir patenti ihlal etmekle suçlandıktan sonra kendisini yasal sıcak suda buldu ve şimdi 350 milyon dolar tazminat istiyor.

Perşembe günü ABD hukuk firması Brundidge & Stanger tarafından Delaware’deki ABD Bölge Mahkemesinde açılan bir davaya göre Veritaseum, Coinbase’in “566 Patenti” olarak bilinen kripto para ödeme transferi teknolojisi patentini ihlal ettiğini iddia ediyor.

Veritaseum, patentin, Coinbase’in bunu blok zinciri altyapı hizmetlerinin çoğu için kullandığını iddia ederek, tarafların birbirlerine “çok az güvenerek veya hiç güven duymadan” değer transferi anlaşmalarını yürürlüğe koymalarını sağlayan “yeni cihazlar, sistemler ve yöntemler” etrafında döndüğünü söyledi:

“Davalı’nın hak ihlalinde bulunan faaliyetleri, web sitesini içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. […] Coinbase Android mobil cüzdan […] iOS mobil cüzdan […] Coinbase Cloud, Coinbase Commerce API’leri, Query and Transact, Participate, Delege ve Validator yazılımı, Coinbase Pay, Coinbase Wallet ve Coinbase Operated Public Validators.

Hukuk firması ayrıca, patentin, bu fikir birliği mekanizmaları tarafından desteklenen zincirlerde kripto para birimi ödemelerinin, alım satım ve bahis hizmetlerinin transferini sağlayabilecek olan hisse kanıtı (PoS) ve iş kanıtı (PoW) blok zincirleri ile uygulanabilir olduğunu açıkladı. .

Veritaseum, Coinbase’in “ihlalinden dolayı önemli karlar elde ettiğini” ve Veritaseum Capital’in “doğrudan ve yakın bir sonuç olarak zararları sürdürdüğünü” savunarak 350 milyon dolarlık rakamı haklı çıkardı.

Avukatlar ayrıca Veritaseum’un daha önce Temmuz ayında Coinbase’e iddia edilen ihlal konusunda uyarıda bulunan bir mektup gönderdiğini ve şunları ekledi:

“Davalı, ‘566 Patentini önceden biliyordu, biliyor olmalıydı veya en azından kasten kör olmalıydı. Davalı, diğer kaynaklardan veya taraflardan daha önce değilse de, en az 3 Temmuz 2022 kadar erken bir tarihte ‘566 Patenti hakkında bilgilendirilmiştir.”

Temmuz ayında Vertiaseum’un “Coinbase: Adli Analiz ve Derin Dalış” bildiri Coinbase’e ek olarak Veritaseum’dan “lisanssız patentli IP” kullanan başka “merkezi ve merkezi olmayan dijital varlık borsaları” olabileceğini öne sürdü.

İlişkili: Coinbase, SEC soruşturması arasında 2 yeni dava ile vurdu

Mahkeme belgesine göre, Patent 566, Vertiaseum’un kurucusu Reginald ‘Reggie’ Middleton ve ortak mucit Mathew Bogosian’a 7 Aralık 2021’de ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından verildi. Ancak Vertiaseum, Coinbase’in ne kadar süredir iddia edildiğine dair bir açıklama yapmadı. için Patent 566’yı kullanarak.

Veritaseum Capital ayrıca anlaşmazlığı çözmek için tercih ettiği yol olarak Delaware merkezli mahkemede jüri tarafından yargılanma talebinde bulundu.

Cointelegraph, yorum için Coinbase’e ulaştı ancak yayınlandığı tarihte hemen bir yanıt alamadı.