Skip to main content
Kripto Haberleri

Blockchain ve Metaverse, Tüketici Elektroniği Fuarında çığır açıyor

Yazan Ocak 5th, 2022Yorum Yazılmamış


Blockchain, metaverse ve NFT teknolojisi, bu hafta Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) etkinliğinde bir sıçrama yapacak.

CES, en son teknolojik gelişmelerin sergilendiği ve LG, Samsung, Amazon, Nvidia ve Sony gibi devlerin açılış konuşmalarının yer aldığı yıllık bir etkinliktir.

Bu yılki etkinlik 5 Ocak ile 7 Ocak arasında gerçekleşecek ve kripto ve NFT şirketlerinin daimi gadget üreticileri ve TV üreticilerine kayda değer bir katkı sağladığı 2200’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapacak.

Blockchain sektörü açısından, kripto para kategorisi altında gruplanan katılımcılar arasında şunlar yer alıyor: türevler ve NFT değişimi FTX, NFT platformu Blockparty ve NFT Yazılım ve donanım geliştiricileri Atomic Form.

Etkinliğin açılış konuşmalarında Filecoin kurucu direktörü Clara Tsao, Celsius Network büyüme ve ürün sorumlusu Tushar Nadkami, Coinbase baş politika sorumlusu Faryar Shirzad ve Art Blocks Inc kurucusu ve CEO’su Erick Calderon gibi kripto figürleri yer alacak.

“Stablecoinler gerçekten stabil mi? Geleneksel bankalar kriptoyu nasıl benimsiyor? Şirketim kripto ödemelerini kabul etmeli mi? Büyük soruları günümüzün en iyi uzmanlarıyla ele alıyoruz” Kripto Şifresini Çözmek panel diyor. Kadroda Nadkami, Tsao, Transform Ventures CEO’su Michael Terpin ve Blockchain Association yönetici direktörü Kristin Smith yer alıyor.

Konferans organizatörü Tüketici Teknolojileri Derneği’ne göre, birçok üst düzey marka etkinlikteki yerlerini Metaverse teknolojisindeki “donanım, yazılım ve blok zinciri ve kripto” gibi gelişmeleri keşfetmek ve tanıtmak için kullanacak.

Samsung’un CES planları hakkında konuşma üretici son zamanlarda hızını artırdı blok zinciri girişimleri ilan ederek NFT platformu yeni akıllı TV’leri için CTA endüstri istihbaratı kıdemli yöneticisi Brian Comiskey söylenmiş Avustralyalı ki:

“Gerçekten Samsung’a bakacağız. Fuardaki akıllı telefon gelişmeleri, donanım Metaverse tarafından izlemek için ilginç bir alan olacak. Hatta televizyonları Metaverse için neler yapabileceklerini gösterecek.”

“Gerçekten çeşitli internet tabanlı ekonomiler ve teknolojiler için tek durak noktası olmaya çalışıyorlar” diye ekledi.

Comiskey, ana akım firmaların ilgisinden bahsederken kripto, blok zinciri teknolojisi ve NFT’ler hakkında bazı yükseliş açıklamaları yaptı ve bunları Metaverse ile birlikte yükselecek “ödemelerin gelecekteki evrimi ve ticaretin neye benzediği” olarak nitelendirdi.

“Bence NFT’ler ve kripto para birimi, blok zincirinin tüketiciler arasında daha popüler hale gelmesi için gerçekten bir fırsat sunuyor” dedi.

İlişkili: NFT’ler, 2021’de Metaverse’in ortaya çıkmasıyla gerçek faydayı buluyor

4 Ocak’ta Wall Street Journal’a konuşan teknoloji araştırma analiz firması Lopez Research’ün baş analisti Maribel Lopez söz konusu NFT’ler ve Metaverse birçok üst düzey teknoloji firması için hala yeni olsa da, 2022’de blok zinciri sektörünün kanama kenarını vurgulamak, yıllık CES etkinliklerinin arkasındaki vizyona uyuyor.

“Metaverse ve NFT konularında kayaklarımızın biraz önünde miyiz? Evet. Ancak CES’in konusu biraz da bu.”