Skip to main content
Kripto Haberleri

BlockFi iflas başvurusu, çok çeşitli topluluk tepkisini tetikler

Yazan Kasım 29th, 2022Yorum Yazılmamış

Kripto kredi platformu BlockFi iflas başvurusunda bulunurken, kripto topluluğunun üyeleri, mevcut ayı piyasası sırasında başka bir platformun düşmesine karışık geri bildirimlerle tepki gösterdi.

BlockFi’nin iflas başvurusunun nedeni olarak FTX bulaşmasını göstermesine rağmen, podcaster Matt Odell farklı bir açıklamaya dikkat çekti. Odell yazdı Borç verme platformunun, müşteri fonlarını pervasızca kaldıraçla oynayan yüksek riskli tüccarlara borç verdiği için iflas ettiğini. “Bu, Bitcoin kadar eski bir hikaye, kaldıraç öldürür ve güvenilir üçüncü taraflar güvenlik açıklarıdır.” katma.

Bir tweet’te, Mario Nawfal vurgulanmış BlockFi’nin iflas başvurusu, topluluğun birçok üyesinin beklediği bir şeydi. Nawfal’a göre, iflas başvurusu, Voyager ve Celsius fiyaskolarından sonra zar zor dayanabilen borç verme ve getiri elde etme platformu için bir dönemin sonunu işaret ediyor.

Süreç sırasında birçok fon kaybedilirken, bazıları dirgenlerini kendilerini borç verme platformuyla tanıştıran girişimci ve podcast sunucusu Anthony Pompliano’ya yöneltti. Twitter kullanıcısı talep edildi Pompliano’nun BlockFi’yi tavsiye eden podcast’ini dinledikten sonra birikimlerinin çoğunu kaybettiklerini söylediler.

Başka bir topluluk üyesi talep edildi Pompliano’nun önerdiği FTX, BlockFi ve Bitcoin’e (BTC) bir miktar fon koyarak portföylerini çeşitlendirdiklerini söyledi. Üç kişiden ikisinin zaten sıfıra gittiğini kaydettiler.

ShapeShift’in kurucusu Erik Voorhees, Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) BlockFi’nin alacaklılarından biri olduğu yönündeki bilgilere de tepki gösterdi. Voorhees yüzdü SEC’in, korumaları gereken kullanıcılara yardımcı olmak için BlockFi’den aldıkları 70 milyon doları iade etmesi fikri.

İlişkili: Silvergate yakın tarihli FUD’yi reddediyor, BlockFi’ye minimum düzeyde maruz kaldığını doğruluyor

Bu arada kripto kredi platformu, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in Emergent Fidelity Technologies adlı holding şirketine dava açtı. BlockFi, Bankman-Fried’in bu ayın başlarında teminat olarak kullanılan Robinhood’daki hisselerini almayı umuyor.