Skip to main content
Kripto HaberleriPiyasa Analizleri

Bloomberg Stratejisti, Bitcoin’in Kalıcı Bir Boğa Piyasası Olduğunu Söylüyor

Yazan Aralık 24th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin tarihsel olarak emsalsiz bir Aralık kalkışı görmemiş olsa da, ayı piyasası hala çok uzun bir yol olabilir. Bloomberg Intelligence Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, kısa süre önce varlığı “kalıcı boğa piyasası” olarak nitelendirdi. Ayrıca, kurumsal benimseme artmaya devam ederken, çeşitli göstergeler Bitcoin’in 2022’de parlak bir geleceği olduğunu gösteriyor.

McGlone’un Analizi

Bugün erken saatlerde McGlone, Bloomberg’den Paul Sweeney ve Sonali Başak ile yaptığı konuşmada yükseliş analizini sundu. Petrolü “kalıcı bir ayı piyasası” olarak nitelendirirken, Bitcoin’i tam tersi olarak adlandırıyor. Kripto para birimi bugüne kadar %64 arttı ve 2020’de bu zamandan beri değeri iki katından fazla arttı.

İlk olarak, stratejist yanlış tahminine sahip çıkması gerektiğini kabul eder. Bitcoin, bir yıl önce olacağını düşündüğü fiyat etrafında konsolide olmasına rağmen, yörüngesi beklenenden çok uzaktı. Gerçekten de, Bitcoin nihayetinde Şubat ayı başlarında işlem görüyor ve altmış binin üstündeki direnci kıramıyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’in gelecek yıl 100 bin dolara yükselmeden önce “yaptığı şeyi yapmaya” devam edeceğine inanıyor ve bu onun “bir sonraki kilit platosu” olacak. Şu anda, Bitcoin’in toparlandığı 45 bin dolar civarında bir fiyat tabanı görüyor. Bundan sonra, başka bir kritik direnci test etmeden önce 70 bin dolara yaklaşmasını bekliyor.