Skip to main content
Kripto Haberleri

BNB kripto erimesine karşı güvenli mi?

Yazan Kasım 22nd, 2022Yorum Yazılmamış

Bir zamanlar “sağlam” bir kripto borsası olan FTX borsasının çöküşü, sektöre yeni titremeler gönderdi. Zor durumdaki firmaları kurtaran bir zamanlar gelişen bir kripto borsası için, çöküş en az beklenendi. Kriz, büyük kripto düşüşlerine neden oldu ve borsa bağlantılı paralar korunmadı. Ancak FTX’in neden olduğu çok fazla hasar kripto para birimleri BNB gibi mi?

BNB, dünyanın en büyük kripto para birimi Binance’in yerel simgesidir. Binance, kullanıcılarına platformun şeffaflığı konusunda sık sık güvence verse de, token da darbe alıyor. Bununla birlikte, diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında, BNB oldukça istikrarlı olmuştur. Token, basın zamanında 263 dolardan işlem görüyordu ve haftada %5 değer kaybetti.

FTX fiyaskosu, kripto ve blockchain endüstrisinde daha derin şeffaflık gerektiriyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, piyasaya güveni geri getirmek için rezerv kanıtını tanıttı. PoR, kullanıcıların borsaların fonlarını nasıl kullandığını anlamalarına yardımcı olacaktır. CZ, o zamandan beri şeffaflığı artırmak için diğer kripto borsaları tarafından benzer bir modeli savunuyor.

Halihazırda, kripto güveni düşük kalmaya devam ediyor ve uzmanların bir süre daha düşük kalacağına inandığı bir şey. Bitcoin meraklısı Anthony Pompliano, kripto için güven oyununun bittiğini söylüyor. Ona göre, yatırımcı moralinin kaybı daha fazla yatırımcıyı Bitcoin’e itecek. Bunun Bitcoin’in sağlam mimarisi ve basitliğinden kaynaklandığını söylüyor.

Uzmanların görüşleri bir yana, BNB kripto erimesinden güvenli olmayabilir. Her yerinde düzenleyici engellerle karşılaşan bir borsa için bir güven krizinin ortadan kalkması daha uzun sürebilir. Yine de Binance, dayanıklılık ve göz ardı edilemeyecek küresel bir ayak izi gösterdi. Sonuç olarak, geri kalanı Binance ve BNB için ortaya çıkarken zayıf duyguyla başa çıkmak zorunda kalabiliriz.

BNB 266 dolardan desteğini kaybetti

TradingView’e Göre BNB/USD Grafiği

Teknik görünüme göre BNB, 266 dolardaki kilit desteğini kaybettikten sonra düşüşe geçebilir. Kripto para birimi, desteğe dönüşen direnci yeniden test ediyor. RSI orta noktanın altında, bu da daha fazla satıcı olduğunu gösteriyor.

BNB satın almalı mısınız?

BNB fiyatı 266 doların altına düştükten sonra savunmasız. Boğalar 266 doları savunmazsa, kripto para birimi için bir sonraki potansiyel destek 242 dolar.

BNB’yi nereden satın alabilirim?

eToro

eToro, yatırım yapmak için 75’in üzerinde kripto para birimi sunan küresel bir sosyal yatırım komisyonculuğu şirketidir. Komisyonsuz kripto ticareti sunar ve platformdaki kullanıcıların manuel olarak yatırım yapma veya sosyal olarak yatırım yapma seçeneği vardır. eToro, kullanıcıların popüler yatırımcıların işlemlerini otomatik olarak kopyalamasına olanak tanıyan benzersiz bir CopyTrader sistemine bile sahiptir.

Bugün eToro ile BNB satın alın

Capital.com

Capital.com, kullanıcıları için 200’den fazla kripto para birimi sunan küresel bir aracı kurumdur. Gibi bir dizi özellikle birlikte gelir; mükemmel güvenlik, 7/24 destek, demo hesaplar ve çok çeşitli varlıklar. Üstelik hiçbir hareketsizlik, para çekme veya para yatırma ücreti de yok, bu da onu diğer kripto markalarından farklı kılıyor.

Capital.com ile bugün BNB satın alın