Skip to main content
Kripto Haberleri

Brian Kelly, bunların 2022’de izlenmesi gereken 3 metaverse belirteci olduğunu söylüyor

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Yatırımcı, Axie Infinity, The Sandbox ve Decentraland’ın ağ büyümesi ve metaverse yutturmaca ortasında tekrar patlayabileceğini söylüyor.

“Hızlı Para” tüccarı Brian Kelly, takip ettiğini söylediği ve uzun vadede daha fazla benimsenme ve fiyat artışı görme potansiyeline sahip olduğuna inandığı üç madeni paranın altını çizdi.

Kripto yatırımcısına göre, “radar altındaki” üç projenin tümü, oyun veya sanal dünya sektörlerinde metaverse bağlantılı. o söylenmiş CNBC’nin piyasa sonrası raporu, bunların izlediği belirteçler olduğunu ve altta yatan ağlar olgunlaştıkça daha iyi performans göstereceğine inandığını gösteriyor.

Ayrıca, meta veri deposu fikri sağlam bir şekil aldıkça, meta veri deposuyla ilgili önemli aktivite görebilen blok zinciri ağları olan Ethereum ve Solana çevresinde çok fazla ilgi olacağının altını çizdi. Yatırımcı ayrıca 2. katman protokollerinde veya merkezi olmayan uygulamalarda (Dapps) fırsatlar görür.

Kelly, ticaret fırsatları için en iyi seçimlerinin kazan-kazan (P2E) belirteci Axie Infinity (AXS), metaverse ve NFT bağlantılı The Sandbox (SAND) ve Ethereum destekli merkezi olmayan sanal gerçeklik belirteci Decentraland (MANA) olduğunu söylüyor.

Alan büyüdükçe bu belirteçlerin değerinin artmaya devam edeceğine inanıyor ve her şeyin ağ etkisi ile ilgili olduğunu belirtiyor. Not etti:

“Facebook gibi [Meta] büyüdü, hisse senedinin fiyatı arttı ve bu ağlar büyüdükçe – bu sanal dünyalar büyüyor – temeldeki para biriminin değerinin, bu temel ekonomiye hizmet etmek için büyümesi gerekiyor.”

Eksen Sonsuzluğu (AXS)

Axie Infinity’de, oyun jetonunun bu yılki patlayıcı büyümesinin, oynamak isteyen daha fazla insan olduğunu ve ağ büyüdükçe, temel jeton AXS’nin değerinin de arttığını söylüyor. CoinGecko’dan alınan verilere göre, tokenin fiyatı bu yıl %16,819 arttı ve ABD doları karşısındaki değeri (yazım itibariyle) 95,48$ civarında.

Sandbox (KUM)

Sandbox (SAND), aynı zamanda Kelly’nin “radar altında” ticaret yapan tokenler arasında en iyi seçimi şu anda 5,89$ civarında işlem görüyor ve geçtiğimiz yıl %15.561 yükseldi. Sandbox, katılımcıların takas edilemeyen jetonlar (NFT’ler) aracılığıyla varlıkların gerçek sahipliğini üstlendiği, jetonların oyun oynamasına ve ticaretine izin veren Roblox benzeri merkezi olmayan bir sanal dünyadır.

Merkezi olmayan (MANA)

CNBC şovunda yaygın olarak anıldığı gibi BK, Decentraland sanal dünyasının yerel belirteci olan MANA’da da yükseliş gösteriyor. MANA ile, sahipleri gayrimenkul satın alabilir, geliştirebilir ve paraya çevirebilir ve sanal dünya ekonomisinde “birçok farklı şey” yapabilirler.

MANA şu anda geçen aya göre yaklaşık %30 düşüşle 3.34$ civarında işlem görüyor. Bununla birlikte, tokenin değeri 2021’de %4,000’in üzerine çıktı.