Skip to main content
Kripto Haberleri

BTC, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, LUNA, AVAX, DOT, DOGE

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

S&P 500 tüm zamanların en yüksek seviyesinden işlem görüyor ancak Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek değeri olan 69.000 dolardan yaklaşık %30 değer kaybetti. Sert düşüşten sonra bile Bitcoin yıllık bazda %63 artışla 2021’de yaklaşık %30 artış gösteren S&P 500’ü geride bıraktı.

Enflasyona karşı koruma olarak popüler olan altın bu yıl kabaca %7 azaldı. Arcane araştırması raporunda, Bitcoin’in yüksek enflasyon ortamındaki performanslarının “Bitcoin’in mükemmel bir enflasyon hedgesi olduğunu kanıtladığını” gösterdiğini belirtti.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Real Vision CEO’su Raoul Pal, Stakeborg Talks’tan Vlad’a verdiği röportajda, Bitcoin’deki son satışın kurumsal yatırımcıların kar rezervasyonu yapmasından kaynaklanmış olabileceğini, ancak satışın sona eriyor olabileceğine inandığını söyledi.

Bununla birlikte, deneyimli tüccar Peter Brandt, panik satışının henüz gerçekleşmediği görüşünde, bu da diplere sinyal verdiği biliniyor.

Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde düşüşünü uzatabilir veya 50.000 doların üzerinde güçlü bir toparlanmaya sahne olabilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin 27 Aralık’ta 51,936.33 dolar seviyesindeki genel gider direncinin üzerine yükseldi ancak şamdandaki uzun fitil yatırımcıların bu yükselişi canlı bir şekilde sattığını gösteriyor. Satış Aralık 28’de devam etti ve fiyat 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (49.558 $) altında kırıldı.

BTC/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Fiyat bugün 200 günlük basit hareketli ortalamanın (47.755 $) altında kırıldı, ancak şamdandaki uzun kuyruk boğaların düşüşü tutuklamaya çalıştığını gösteriyor. Eğer fiyat yükselir ve 200 günlük SMA’nın üzerinde devam ederse, boğalar btc/USDT paritesini tekrar 51.936.33 dolar seviyesindeki genel gider direncine doğru itmeye çalışacaklar.

Aksine, fiyat 200 günlük EMA’nın altında kalırsa, satış yoğunlaşabilir. 20 günlük EMA geri dönmeye başladı ve göreceli güç endeksi (RSI) 42’nin altında, bu da ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. 45.456$ desteği kırılırsa, parite 42.000 ila 40.000 dolar arasında güçlü destek bölgesine daralabilir.

ETH/USDT

Ether’in (ETH) 20 günlük EMA’nın (4.011 $) üzerinde devam etmemesi kısa vadeli tüccarlardan satış çekebilirdi. Fiyat 28 Aralık’ta sert bir şekilde geriledi ve 3,643.73 $ ‘daki güçlü desteğe yakın düştü.

ETH/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Fiyat desteği geri alırsa, boğalar ETH/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın üzerine itmek için bir girişimde daha bulunurlar. 4.200 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış düzeltici aşamanın sona erebileceğinin sinyalini verebilir. Parite önce 4.488 dolara ralli yapabilir ve ardından 4.868 dolarla tüm zamanların en yükseğine meydan okuyabilir.

Ancak negatif bölgede 20 günlük EMA ve RSI’ın aşağı yönlü olması en az direnç yolunun aşağı yönlü olduğunu göstermektedir. 3.643,73 dolar desteği kırılırsa parite 200 günlük SMA’ya (3.353 dolar) kadar gerileyebilir. Bu seviye güçlü bir destek görevi görebilir ancak çatlarsa parite 2.800 dolara kadar düşebilir.

BNB/USDT

Binance Coin (BNB) 27 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (546 $) üzerine çıktı ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Fiyat geri döndü ve Aralık 28’deki 20 günlük EMA’nın altına düştü.

BNB/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar şimdi fiyatı 500 dolar olan güçlü desteğin altına batırmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, boğaların seviyeyi agresif bir şekilde savunma olasılığının yüksek olduğu 200 günlük SMA’ya (444 $) aşağı yönlü bir hareket başlatabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 500 $ ‘daki güçlü destekten çıkarsa, boğaların diplerde satın almaya devam ettiğini önerecektir. 575 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış düzeltmenin bitebileceğinin sinyalini verecektir. Parite önce 617 dolara, ardından da 669.30 dolardan 691.80 dolara kadar tepegöz direnç bölgesine ralli yapabilir.

SOL/USDT

Solana’nın (SOL) toparlanması Aralık 27’de 204.75 dolarda durdu ve fiyat 28 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (185 $) altında kırıldı. Bu, ayıların mitinglerde satmaya devam ettiğini gösteriyor.

SOL/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar şimdi kendi avantajları üzerine inşa etmeye ve fiyatı 167.88 doların altına çekmeye çalışacaklar. Bu destek çatlarsa SOL/USDT paritesi 148.04 dolara kadar düşebilir. 20 günlük EMA düzdür, ancak RSI 44’ün altına düştü, bu da ayıların üstünlüğü ele almaya çalıştığını gösteriyor.

Bu negatif görünüm, fiyatın mevcut seviyeden çıkması ve 204,75 doların üzerine çıkması durumunda kısa vadede geçersiz olacaktır. Bu, düşen kama deseninin direnç çizgisine olası bir rallinin yolunu açacaktır. Kamanın kırılması, boğaların sürücü koltuğuna geri döndüğünün sinyalini verecektir.

ADA/USDT

Cardano (ADA) Aralık 27’de 1,59 dolardan geri döndü ve fiyat 20 günlük EMA’ya (1,39 $) düştü. Fiyat mevcut seviyeden gerilerse, boğalar fiyatı azalan kanalın direnç çizgisine itmeye çalışacaktır.

ADA/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Orta noktaya yakın düz 20 günlük EMA ve RSI arz ve talep arasında bir denge olduğunu göstermektedir. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 2.47 $ ‘daki güçlü genel gider direncine doğru itmeye çalışacaklar.

Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’nın altında devam ederse, ayıların mitinglerde satış yapmaya devam ettiğini önerecektir. ADA/USDT paritesi daha sonra 1.18 dolardan güçlü destek bölgesine gerileyebilir. Bu destek kırılırsa parite 1 dolara kadar gerileyebilir.

XRP/USDT

Boğaların XRP’yi 27 Aralık’taki 50 günlük SMA’nın (0,94 $) üzerine geri itememesi, kısa vadeli tüccarlar tarafından satışları çekmiş olabilir. Bu da fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,89 DOLAR) altına çekti ve desteği 0,85 dolar olarak açıkladı.

XRP/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA geri döndü ve RSI negatif bölgeye daldı, bu da ayıların küçük bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Eğer fiyat 0.85 doların altında seyreilirse XRP/USDT paritesi 0.74 dolar seviyesinde güçlü desteğe gerileyebilir.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden çıkarsa ve hareketli ortalamaların üzerinde kırılırsa, daha düşük seviyelerin boğalardan güçlü alımlar çektiğini gösterecektir. Parite daha sonra 1 dolara kadar yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 1,25 $ ‘lık bir desen hedefine sahip ters bir baş ve omuz desenini tamamlayabilir.

LUNA/USDT

Terra’nın LUNA jetonu Aralık 27’de 103.60 dolardan geri döndü ve fiyat 83.83 $ ‘da% 38.2 Fibonacci retracement seviyesine düştü. Boğaların bölgedeki düzeltmeyi 83,83 dolar ile 20 günlük EMA (80 dolar) arasında oyalamaya çalışması muhtemel.

LUNA/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu bölgeden güçlü bir toparlanma, duyarlılığın boğa olmaya devam ettiğini ve yatırımcıların satın almak için derin bir düzeltme beklemediğini gösterecektir.

Boğalar daha sonra fiyatı 103.60 dolara çekmeye çalışacaklar. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. Tepedeki ilk hedef 135.26 dolar ve ardından 150 dolar.

Fiyat geriler ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse bu olumlu görüş kısa vadede reddedilecektir. Bu da fiyatı 71.61 dolardan %61.8 Fibonacci retracement seviyesine çekebilir.

İlgili: Adil bir karşılaştırma mı? Ethereum büyümesi 2021’de Bitcoin’i geride bıraktı

AVAX/USDT

Avalanche’ın (AVAX) 26 Aralık’taki 20 günlük EMA’sının (108 $) sıçraması 27 Aralık’ta 120.96 $ ‘dan fırladı. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde satmaya devam ettiğini göstermektedir.

AVAX/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

AVAX/USDT paritesi geri döndü ve 28 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın altında kırıldı. Ayılar fiyatı bu seviyenin altında sürdürürse, bir sonraki durak 98 dolar olabilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış olası bir düşüşle 75.50 dolara kadar kapıları açabilir.

Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine geri iterse, parite düşüş trend çizgisine ralli yapabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış düzeltmenin bitebileceğini düşündürecektir. Parite önce 130 dolara kadar yükselebilir ve ardından tüm zamanların en yüksek 147 dolarını yeniden test edebilir.

NOKTA/USDT

Boğalar Polkadot’u (DOT) 27 Aralık’ta 31.49 dolardan tepegöz direncinin üzerine itti, ancak şamdandaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde satış olduğunu gösteriyor.

DOT/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Başarısız patlak, agresif alıcıları yanlış ayakla yakalayan bir boğa tuzağı gibi davranabilirdi. Bu, fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerek uzun tasfiyeye neden olmuş olabilir.

Her iki hareketli ortalama da düzdür ve RSI orta noktanın hemen altındadır, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösterir.

Boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine geri iterse parite 31.49 dolara kadar ralli yapabilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış alıcılara avantaj sinyali verebilir. Parite daha sonra 39.35 dolara, daha sonra da 43.56 dolara ralli yapabilir.

Öte yandan, 25 ila 22,66 dolar destek bölgesinin altında bir mola ve kapanış ayıların komutada olduğunu gösterecektir.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE) 0.19 dolar seviyesindeki genel gider direncinden geri döndü ve 28 Aralık’ta 20 günlük EMA’nın (0.18 $) altına geriledi. Bu, ayıların tepegöz direnç seviyesini savunmaya devam ettiğini göstermektedir.

DOGE/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

DOGE/USDT paritesi şimdi 0.15 dolara kadar düşebilir ve bu da boğaların savunması için önemli bir seviyedir. Fiyat bu destekten geri çıkarsa, parite sıkışmış betwee kalabilirÖnümüzdeki birkaç gün için $0.15 ve $0.19.

Boğalar, güçlü bir rahatlama rallisinin başlangıcını belirtmek için fiyatı 0.19 doların üzerinde zorlamak ve sürdürmek zorunda kalacak.

Aksine, ayılar batar ve fiyatı 0.15 doların altında sürdürürse, düşüş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. Parite daha sonra 0.13 dolara, daha sonra da psikolojik desteğe 0.10 dolara kadar düşebilir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler sadece yazarın görüşleridir ve Mutlaka Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Bir karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Piyasa verileri, HitBTC değiş tokuş etmek.