Skip to main content
Kripto Haberleri

BTC fiyatı 19 bin dolar ile düştüğü için Bitcoin, 2020’den bu yana en kötü haftalık kapanış riskini taşıyor

Yazan Eylül 25th, 2022Yorum Yazılmamış

Bitcoin (BTC), makro çalkantıların etkisini gösterdiği 25 Eylül’de 2020’den bu yana en düşük haftalık kapanışına yöneldi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Trader, BTC için “önemli haftaya” hazırlanıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD ticaretinin haftalık mumda çalışmasına saatler kala 19.000$ civarında olduğunu gösterdi.

Haftanın başlangıcından bu yana sadece 400$ düşerken parite, önümüzdeki günlerde risk varlıklarındaki düşüşün devam edeceğine dair korkular arasında tüccarlara çok az iyimserlik sundu.

“Bütün hafta pazartesi aralığında işlem gördü. Popüler ticaret hesabı Crypto Yoddha, Twitter takipçilerine yaptığı açıklamada, haftalık kapanışın bir pin çubuğu gibi görünerek düşüş eğiliminde olacağını söyledi. özet gönderi.

“Ayrıca düşük aralıkta konsolide oluyor. Bu yüzden bir pozisyon almadan önce bir sıçramaya ihtiyacınız var. Önümüzdeki hafta önemli olacak. (Ç3 kapanış + Aylık kapanış).”

Bu arada makro yorumcusu Alex Krueger, 19 Eylül kapanışının Bitcoin’in 2022’deki en düşük seviyesine işaret ettiğini belirtti.

“Düşük sonra yüksek düşünmek” yazdı bir Twitter tartışmasında.

Hisse senetlerinde Haziran ayı TÜFE haftasının tekrarı, kripto, göreceli güç gösterdiğinden (son iki gün içinde yoğun spot alıcılar).

Bununla birlikte, son dakika toparlanması yaşanmadığı sürece, en büyük kripto para birimi, daha da az kıskanılacak bir başarı için yoldaydı – Kasım 2020’den bu yana en düşük kapanışı.

BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Eight ticaret firmasının kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, oynaklığın neredeyse hiç olmadığını ekledi. garantili Güvencesiz makro ortam sayesinde önümüzdeki hafta.

Bununla el ele, ABD doları endeksi (DXY), bir önceki hafta iddia ettiği – 113.2’nin üzerinde ve birden fazla fiat para birimi pahasına – yeni yirmi yılın en yüksek seviyelerini savunmaya hazırlandı.

ABD dolar endeksi (DXY) 1 haftalık mum grafiği. Kaynak: TradingView

XRP, altcoin kazanç tacını alıyor

İlk on altcoin arasında, haftanın kayıpları esas olarak Ether (ETH) tarafından karşılandı ve şimdi Birleşme üzerindeki yutturmaca azaldıkça %8 düştü.

İlgili: En büyük Bitcoin fonu -%35 indirimle rekor kırdı — BTC fiyatı için bir uyarı mı?

Piyasa değerine göre en büyük altcoin, yazı yazarken 1.300 doları gördü, bu Temmuz ortasından bu yana en düşük seviyesi.

ETH/USD 1 haftalık mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Trendi alt üst eden tek token, piyasanın büyük yatırımcı Ripple ve ABD düzenleyicileri arasında devam eden mahkeme savaşında zafer kazanmasını umduğu için toparlanmaya devam eden XRP oldu.

XRP/USD 1 haftalık mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.