Skip to main content
Kripto Haberleri

BTC’de ödeme almak, bu MMA dövüşçüsunun Eagle FC ile sözleşme imzalamasının ‘büyük bir parçasıydı’

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış


Profesyonel karma dövüş sanatları dövüşçüsü Kevin Lee, yeni bir promosyon şirketiyle anlaşma kararında önemli bir faktörün Bitcoin (BTC) olduğunu söyledi.

MMA haber ajansı BJ Penn’de yer alan habere göre, Rusya merkezli Eagle Fighting Championship, dört dövüşlük sözleşme kapsamında Lee’ye BTC’de ödeme yapacak. Dövüşçünün 2017 boğa koşusundan önce beri hodler olduğu ve daha sonra diz ameliyatları için ödeme yaptıktan sonra geçinmek için kârın bir kısmını kullandığı bildiriliyor.

“Bitcoin ile ödeme yapmak ve bana herhangi bir geri itme vermemek, kararda çok büyüktü. [to sign with Eagle FC]”, dedi Lee. “Bana çok daha fazla mali güvenlik sağlıyor ve daha iyi savaşmama da yardımcı olacak.”

Eagle FC ile ilgili ödemeler açıklanmadı, ancak Lee daha önce Tony Ferguson ile ufc mücadelesiyle 280.000 dolar kadar kazandı. 17 Aralık’ta verdiği bir röportajda Lee, Eagle FC’nin Ultimate Fighting Championship veya UFC ile sözleşme yaparken yaptığından daha fazla ödeyeceğini ima etti, yani mevcut fiyatlarla 5.86 BTC veya daha fazla potansiyel ödeme anlamına geliyor.

Motown Phenom olarak da bilinen Lee, adderall testi pozitif çıktıktan sonra altı ay boyunca savaşmaktan uzaklaştırıldı ve para cezasına çarptırıldı. Daha sonra Eagle FC onu kadrolarına katmaya çalışmadan önce UFC sözleşmesinden serbest bırakıldı – şirketle ilk mücadelesinin 11 Mart’ta Diego Sanchez’e karşı olması bekleniyor.

UFC, kripto ve blockchain firmalarıyla yaptığı ortaklıklarla dijital varlıkların faydalarını araştırıyor. Temmuz ayında, organizasyon önümüzdeki on yıl için Crypto.com ile 175 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı ve sonunda UFC lisanslı, elverişsiz jetonların piyasaya sürülmesine yol açtı. Buna ek olarak, dövüş şampiyonası daha önce bir hayran belirteci yayınlamak için blockchain ödül uygulaması Socios ve tokenization platformu Chiliz ile ortaklık yaptı.

İlgili: Kripto karışık dövüş sanatları dünyasını nasıl sarsacak?

Bireysel MMA savaşçıları, Jon Fitch’in 2015’te Bitcoin’de ödeme yapılan ilk profesyonel dövüşçü olmasından bu yana BTC ve diğer token’lara ilgi duyduğunu ifade ediyor. Geçen yıl, eski UFC hafif sıklet şampiyonu Eddie Alvarez bazı BTC satın aldığını söylerken, Ben Askren Litecoin’i (LTC) tanıtmak için para aldı ve en son BTC yarılanmayı destekledi.