Skip to main content
Kripto Haberleri

Bugün satın alınabilecek en iyi ZK-Rollup altcoinleri

Yazan Ocak 5th, 2022Yorum Yazılmamış

Ethereum için mükemmel ölçeklenebilirlik çözümünü bulmak her zaman büyük bir zorluk olmuştur. Ancak geçen yıl boyunca, ZK-Rollup’ların kullanımı oldukça fazla ses getirdi. Aslında, bazı noktalarda ZK-Toplamaları, Ethereum için belki de en iyi ölçeklenebilirlik çözümü olarak lanse edildi ve şimdiden birkaç protokol tarafından benimsendi. Peki, tüm bunlar neyle ilgili ve bu teknolojilere nasıl yatırım yapabilirsiniz? İlk olarak, bazı önemli noktalar:

  • Sıfır Bilgi Toplamaları (ZK-Toplamaları), doğrulama için zincire geri göndermeden önce zincir dışı hesaplamaları kullanan bir dizi akıllı sözleşmedir.

  • Akıllı sözleşmeler, çok sayıda işlemi tek bir işlemde toplar ve bunları büyük parçalar halinde hesaplar.

  • Aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok protokol ZK-Toplamalarını benimsemiştir. Döngü halkası (LRC) ardından tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi.

Veri Kaynağı: Tradingview.com

ZK-Rollup’ların devasa olacağı artık aşikar ve bu nedenle, bu teknolojiden yararlanmak için size yatırım yapabileceğiniz altcoinlerin bir listesini aşağıda vermek istedik:

Mir Protokolü (MIR)

bu Mir Protokolü (MIR) ZK-roll up’ları kullanmak üzere tasarlanmış Ethereum için bir ölçeklendirme çözümüdür. Aslında proje, ek ZK toplama çözümleri geliştirme sürecindedir. Daha geçen ay, MIR, yaklaşık 400 milyon dolar değerinde bir anlaşmayla Polygon (MATIC) tarafından satın alındı.

Poligon zaten piyasadaki en ucuz zincirlerden biridir. Bir ZK toplama projesinin peşinden gitmesi, bunun gelecekte sıcak bir endüstri olabileceğini gösteriyor.

zkSync Parası

zkSync Matter Labs tarafından geliştirilmekte olan bir ZK-roll-up projesidir. Plan, proje tamamen faaliyete geçtiğinde yerel bir ERC 20 belirteci vermektir.

Platform şimdiden 50 milyon dolara kadar B serisi fon aldı. Tokenin ne zaman piyasaya çıkacağına dair bir tarihimiz olmamasına rağmen, 2022’de buna dikkat edin.