Skip to main content
Kripto Haberleri

Bugünlerde İşlem Gören Bir Para Birimi Olarak Bitcoin’ler Nasıl Alınır Hakkında Kısa Bir Giriş

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Popüler bir para birimi türü olan bitcoinler günümüzde dünya çapında beğeni kazanıyor, sonuç olarak birçok insan bunları satın almaya olan ilgisini gösterdi. Her ne kadar birçok finans başkanı, dalgalanan değeri nedeniyle insanların bu kripto para birimi formuna müsamaha göstermemelerini önerse de, yine de hızlı bir şekilde kabul ediliyor. Bitcoin satın almak için, tüm çevrimiçi ayrıntıları doldurarak veya bir mobil uygulama indirerek ve bunlara yatırım yapmaya başlayarak cüzdan sistemine ücretsiz olarak kaydolabilirsiniz. İnsanlar bir kez sahip olduktan sonra basit bankacılık ödeme yöntemi onları değiştirmek için kullanılabilir. Ancak, güvenlik birincil faktör olduğundan, bu cüzdanların güvende kalması gerekir ve bu nedenle yüksek standartlarda ve kullanımı kolay coin temel cüzdanları gibi bir bitcoin hizmeti seçebilmelisiniz.

Çevrimiçi bir cüzdan bitcoin satın almak için uygun bir yöntem olsa da, bir bitcoin tüccarı seçmek gibi birkaç seçenek daha vardır. Hainler olduğu için doğru olanı seçmek de önemlidir ve bunlara dikkat edilmelidir. Bir bitcoin cüzdan sistemi ararken kullanıcılara cüzdan hizmetlerini sunan çok sayıda yerleşik borsa varken, birey çok imzalı bir tesise sahip olanı seçmelidir. Kullanıcılar ayrıca bitcoin borsası aramasını ilgili bilgisayarlarda veya cep telefonlarında kullanabilir ve kişinin kendi ülke adını yazması gibi bazı genel bilgileri koyarak, kişi dünya çapında çok çeşitli mevcut borsaları bulabilir ve mevcut durumunu kontrol edebilir. Kullanıcılar, sahip oldukları likit parayı da kullanabilirler, çünkü pazarda kullanıcıların nakitle değiştirmelerine yardımcı olan yerel bitcoin hizmetleri gibi çeşitli seçenekler vardır. Bu tür alanlar, kullanıcıların nakit tutarını yatırmak için en yakın banka şubesini ziyaret etmelerini ve bir süre sonra bitcoinleri almalarını sağlar.

Birçok insan bitcoinlerin yeni bir dijital para çağını temsil ettiğine inanıyor ve genellikle onlarla karışıyor. Bununla birlikte, bitcoin zincir sistemi tamamen bilgisayarlı olduğundan, onları satın almak ve kullanmak oldukça basit ve kolaydır, özellikle uluslararası işlemler söz konusu olduğunda cehennem ucuzdur. Borsalar kredi kartı veya banka kartı gibi çeşitli ödeme süreçleri talep ettiği için, alıcılar ilgili coğrafi konuma göre bir hesap açarak çevrimiçi olarak da satın alabilir. Borsalar doğrulamadan sonra ödemeleri aldıktan sonra bitcoinleri bireyler adına kaydeder ve ilgili cüzdanlarda gönderirler. Bunun için bazı ücretler talep ediyorlar. Tüm süreç zaman alıcı olabilir. Bitcoin satın almayı öğrenen birçok kişi de finansal etkileşimler için PayPal yöntemini kullanabilir.